VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Sólo pro stavbaře: Kdo uspěje?

Karlovarský kraj - Do celokrajské soutěže bylo nominováno 22 staveb a pět připravovaných projektů

19.5.2011 1
SDÍLEJ:

V KATEGORII NEJLEPŠÍ PROJEKTY Karlovarského kraje soutěží také například bytový dům Double Triangel v Karlových Varech (na snímku). Foto: Foto: Archiv soutěže

Právě v těchto dnech začíná soutěž o nejlepší stavbu a projekt Karlovarského kraje. O titul soutěží například Rýnský dvůr v Karlových Varech či golfový areál v Lázních Kynžvart. O vítězi rozhodne veřejnost v internetovém hlasování. Ta také může zároveň zvolit nejohroženější památku na Karlovarsku.

„Jedná se o velmi zajímavý projekt, a také proto jsme se ho rozhodli podpořit. Cílem této soutěže je také zjistit, jak lidé v regionu vnímají některé stavby,“ uvedl k soutěži primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. O titul nejlepší stavba v kraji se uchází hned 22 staveb a pět projektů. Ty bude posuzovat odborná porota i laická veřejnost, která může vybírat dle svého uvážení na internetu svoji nejlepší stavbu a projekt. „Některé stavby v našem kraji vnímají lidé v celé České republice. Myslím si, že v soutěži je hned řada zajímavých staveb ze všech tří regionů. Jedná se o zajímavý projekt, který bude Karlovarský kraj určitě podporovat,“ konstatoval Martin Havel, náměstek hejtmana kraje.

A právě hejtman Josef Novotný a primátor Petr Kulhánek ocení jednu stavbu, která se jim nejvíce zamlouvá. V loňském roce u hejtmana zvítězila karlovarská multifunkční KV Arena.

„Nejedná se jednorázový projekt, ale pokračovat v něm chceme i v budoucnu. Výsledky této soutěže budou zveřejněny na společenském večeru, který se uskuteční 3. června v karlovarském Městkém divadle,“ řekl Rudolf Borýsek, viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví České republiky.

Kompletní seznam nominovaných staveb a projektů lze najít na internetových stránkách stavbykarlovarska.cz, kde mohou lidé také hlasovat.

V letošním roce je součástí soutěže také hlasování na podporu ohrožených památek Karlovarského kraje. V této kategorii jsou zdevastované Lázně v Kyselce, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru, Císařské lázně, kostel sv. Anny v Sedleci, poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách a Horský hotel a rozhledna na Klínovci.

„Cílem této kategorie je ukázat obyvatelům Karlovarského kraje, v jakém stavu jsou v současné době některé památky. Je důležité, aby se jim dostaly do povědomí, protože některé památky lze ještě zachránit,“ řekla Anna Vlášková z Regionálního sdružení Karlovy Vary. Je zajímavé, že v této kategorii jsou památky pouze z Karlovarska.

„V regionu je spousta umírajících architektonických skvostů. Je důležité, abychom nekoukali pouze na to, co nám v kraji vzniká, ale i na to, co už tady máme a co chátrá. V rámci této soutěže se nám povedlo vytvořit řadu nádherných fotografií a videí, které mohou jednou pomoci některé památky zachránit. Cílem této kategorie je určitě památky zviditelnit,“ uvedl Petr Lněnička, který pro soutěž vytvořil internetové stránky a připravil fotodokumentaci jednotlivých staveb a památek. Do kategorie ohrožených památek jich bylo nakonec vybráno šest, ale rozhodovalo se ze sedmdesáti.

Hlasovat lze až do 3. června do 16.00 hodin, poté bude soutěž ukončena. Organizátoři projektu očekávají, že se do hlasování zapojí rekordní počet lidí. „V loňském roce hlasovalo přibližně tisíc lidí, ale nyní už máme za tři dny téměř 600 hlasů. Soutěž jsme se snažili více zviditelnit, protože je podle nás opravdu velmi zajímavá. Nejlepší stavba bude oceněna speciálním lázeňským pohárkem. Ze všech hlasujících bylo vybráno deset lidí, kteří obdrží lázeňský poukaz,“ dodala Anna Vlášková.

Jakub Kopřiva, Ivana Kalinová

19.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení