VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GLOSA: Plží raut, zlodějský ráj

Karlovy Vary - Glosa Ivany Kalinové

14.7.2011 2
SDÍLEJ:

Ivana Kalinová.Foto: Archiv


Naprosto rozumím zoufalství zahrádkářů, které navštívili zloději, z nichž někteří se do jejich zahrádek zamilovali tak, že se k nim vrací opakovaně. Ačkoliv vůbec nejsem typ, který by ohýbal hřbet nad záhonky se zeleninou a pyšně by se chlubil skvělou úrodou, zahrada mě přece jenom dostala. Jsem ovšem začátečník, takže jsem tuto novou aktivitu zahájila vysazováním květin. Padl na to celý víkend a v neděli k večeru jsem pak infantilně jásajíc ukazovala manželovi plody své práce. Příští týden mi už bylo hůř. Vztekle jsem lítala kolem domu a hystericky řvala. Veškeré květiny, zasazené s láskou a péčí, mi sežrali plži. Netušila jsem, že jsem se plahočila kvůli tomu, abych jim uspořádala raut a hostinu jak pro plží VIP. Manžel mé ječení nejprve pobaveně sledoval a pak mi dal radu, po níž na mě šly mdloby. „Zasaď to znovu,“ řekl. V tu chvíli bych zasadila jenom ránu. Po tomto traumatickém zážitku si neumím představit, co by se dělo, kdyby mi zahradu vyplenil zloděj. Zřejmě bych střílela z dřevěné kuše, kterou si pod terasou schovávají na hraní naši dospělí synové. Nejsem mstivá, ale manželovi jsem jeho ironii oplatila, když poprvé startoval sekačku. Netušil, že ji nastavil na nejvyšší obrátky, tedy na zajíce, a když s ní lítal po trávníku jak zběsilý, upřímně jsem se smála. Ale nepomohla. Jezdil po zahradě dlouho. Prý schválně, protože chtěl trávník dobře posekat. Ha. To jako kdybych já řekla, že jsem ten plží raut připravila schválně, protože ty potvory měly hlad.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
14.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení