VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči a škola nacvičovali, co dělat při úniku čpavku

Karlovy Vary - Taktické cvičení připravili hasiči v karlovarské základní škole, která je v zóně možného úniku amoniaku z technologie KV Areny. V zóně možného ohrožení při úniku čpavku je u všech zimních stadionů v Karlovarském kraji množství objektů, kde by hrozilo zranění, či dokonce ohrožení na životech desítek lidí i dětí.

18.6.2016
SDÍLEJ:

Společné cvičení hasičů a školy na téma únik čpavku.Foto: Foto HZS

„V blízkosti zimních stadionů jsou často školy či další výchovná zařízení, objekty s pečovatelskou péčí, služebny policie či strážníků nebo velká obchodní centra a tržnice. Z těchto objektů se hasiči chtějí zaměřit na školská zařízení, ve kterých hodlají provést řadu cvičení právě s námětem úniku čpavku," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. První z těchto cvičení se uskutečnilo v karlovarské základní škole v ulici Poštovní. V době velké přestávky obdržel ředitel školy formou automatického varování z operačního střediska hasičů zprávu o chemické havárii na zimním stadionu s únikem čpavku. Rozhlasem pak vyhlásil poplach v celé budově školy. Ještě předtím hasiči všechny pracovníky školy seznámili se správnými postupy, jak se chovat v případě této události, a také s vlastnostmi čpavku.

„Učitelé tak podle správného postupu zavřeli všechny žáky ve třídách, kde je přepočítali, zda někdo nechybí, zároveň zavřeli a utěsnili okna a dveře. Takto vyčkávali příjezdu hasičů. Ti po provedeném simulovaném zásahu ukázali dětem ze školy svoje vybavení včetně prostředků pro záchranu s přítomností nebezpečných látek," uvedl mluvčí hasičů Kasal.

V nebezpečných zónách úniku amoniaku ze zimních stadionů jsou v Karlových Varech právě ZŠ Poštovní, ale také ZŠ 1. máje. V Sokolově například ZŠ Boženy Němcové a Běžecká či dům dětí a mládeže, ale také sokolovská nemocnice, v Ostrově penzion pro důchodce, ZŠ a MŠ Myslbekova a rovněž ostrovská nemocnice, v Chebu integrovaná střední škola, ZŠ Obětí nacismu a Májová, v Mariánských Lázních hotelová škola či základní umělecká škola. Celkem je v zónách kolem zimních stadionů 75 vytipovaných objektů.

Autor: Vladimír Meluzín

18.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení