VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Herny pod kontrolou strážníků

Karlovy Vary - Pod kontrolou městské policie je od druhé poloviny loňského roku čtyřiatřicet heren, které zůstaly oficiálně povoleny na území města Karlovy Vary. Strážníci zjišťují, zda provozovatelé heren dodržují deklaraci, v níž se zavázali dodržovat jistá pravidla, například instalování záznamových kamer.  Žádná z heren zatím nebyla vyřazena kvůli nesplnění podmínek ze seznamu, který vznikl po spolupráci magistrátu s Unií herního průmyslu.

3.2.2014 2
SDÍLEJ:

Herny v Karlových Varech kontroluje městská policie.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Městská policie do konce loňského roku prověřovala herny ve větším rozsahu zhruba třikrát, v kontrolách pokračuje i letos. V poslední lednový den prověřovala herny hlídka složená ze strážníků Romana Hanušky a Silvie Švecové. Akce se mohli zúčastnit i novináři.

První z prověřovaných heren byla v Rybářích na Sokolovské ulici naproti pivovaru. Patřila, jako i většina ostatních, vietnamskému majiteli.

„Zajímá nás, zda herny nemají reklamy lákající k hraní a nelákají na jackpot, mají instalovaný kamerový systém se záznamem nebo na vstupních dveřích informace, s čím se dovnitř nesmí," řekl Deníku Hanuška. A dodal, že v první z kontrolovaných heren problémy nečeká. „Tady to měl vždy v pořádku," podotkl. A prověrka mu dala za pravdu. V malé místnosti byl pouze jeden hráč. Na to, jak byla herna malá, tu byl téměř neuvěřitelný počet automatů. „Počet heren je sice stanoven, ale kolik v ní může být automatů, to už určené není," poznamenal strážník.

Obdobně dopadla i druhá herna v Rybářích. U výherních automatů nebyl nikdo, v oddělené části popíjelo pivo několik hostů. I když je to povinné po dvaadvacáté hodině, vstup dovnitř byl možný i odpoledne pouze na zazvonění. „Majitel to tak chtěl," poznamenal muž za pultem. Prý nechce, aby se dovnitř dostala „problémová" klientela.

Strážníci se pak vydali na sídliště Čankovská do někdejší Severky. Jestliže zařízení na Sokolovské jsou většinou pouze herny se spíše nevábným interiérem, na sídlišti se jednalo spíše o restaurace s odděleným prostorem pro hrací automaty. Strážníky tady zajímalo i to, zda jsou v provozovnách letáky upozorňující na nebezpečí vytvoření závislosti na hraní. Konstatovali, že i v tomto bodě je všechno v pořádku.

Poslední navštívená herna byla ve vnitrobloku obytných domů ve Dvorech. Zpustlý objekt k návštěvě nelákal ani zvenčí. A dovnitř se strážníci nedostali, bylo zavřeno. Přes špinavou výlohu bylo vidět, že i uvnitř je pusto.

„Pokud bychom někde zjistili prohřešky vůči deklaraci, nahlásíme to magistrátu. Blokové pokuty na místě neudělujeme. A na magistrátu by se potom rozhodlo, zda bude herna vyřazena ze seznamu," dodal Hanuška.

Ve městě jsou ale ještě zhruba dvě desítky heren, které sice v seznamu nejsou, ale přesto fungují. Těmto hernám vydalo licenci na provozování videoterminálů Ministerstvo financí.

Podle mluvčího města Jana Kopála tak o jejich osudu může rozhodnout právě jen ministerstvo. „Požádali jsme o jejich zrušení a čekáme na rozhodnutí," dodal Kopál.

Autor: Vladimír Meluzín

3.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení