VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hokeji chybí miliony. Co teď?

Karlovy Vary - Podle majitele HC Energie Holoubka je situace vážná a jeho zdroje jsou vyčerpané

16.9.2011 34
SDÍLEJ:

CO BUDE S HOKEJEM? Fanoušci HC Energie jsou svému klubu velmi věrní. Nyní se však bojí, zda se na pokračování hokejového týmu najdou potřebné finanční prostředky.Foto: Deník/ Jan Čech

Zůstane hokejová extraliga v Karlových Varech, nebo ne? To zatím nikdo neví. Ani majitel klubu HC Energie Karel Holoubek. Hokeji totiž na další činnost chybí přibližně deset milionů korun a sám Holoubek zdůraznil, že jeho zdroje jsou už vyčerpané.

“Stojíme před vážným rozhodnutím. Nemohu donekonečna hokej sanovat. Nyní situaci řešíme a nijak neskrývám, že je velmi vážná. Pověřil jsem management klubu, aby potřebné finance sehnali jakoukoliv formou,“ uvedl Karel Holoubek.

Ten už před časem vyzval představitele města, že by nebyl proti, aby do klubu finančně vstoupili. „Odpověď jsme dosud nedostali,“ zdůraznil Holoubek.
Karlovarskou hokejovou budoucnost podle něj navíc komplikuje žaloba na určení vlastníka KV Areny, kterou podalo město. Pokud by totiž žalovaná strana, tedy sdružení firem, které arénu postavilo, zažádalo soud o předběžné opatření, pak by byla hala uzavřena. „Slyšel jsem o tom, ale nemohu to potvrdit. Ale vůbec bych se nedivil. Pokud hala nepatří městu, pak by její majitelé nestáli o to, aby se jejich majetek do vyřešení sporu huntoval,“ dodal Holoubek.

O tom ale neví nic ani karlovarský magistrát.

„Podle našich právníků je takové opatření i nepravděpodobné. Účelem předběžného opatření je především bránit možné škodě hrozící některé ze stran do doby pravomocného skončení řízení. Domníváme se, že vydání předběžného opatření, které by vedlo k uzavření KV Areny, by naopak mohlo škodu způsobit, a to nejen městu, ale také sportovním organizacím a dalším subjektům. Čili předpokládám, že soud by v takovém případě návrhu na předběžné opatření nevyhověl,“ uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA).

Ten je rozhodnut o finanční pomoci s Karlem Holoubkem jednat. „Už při projednávání podpory na letošní rok jsme se s majitelem klubu dohodli na tom, že jednání o podpoře na rok 2012 povedeme v dostatečném předstihu. A to obě strany plníme, první schůzka se odehraje příští týden a tam se navzájem seznámíme s aktuálním stavem, potřebami a možnostmi. Samozřejmě musíme také vycházet z připravovaného rozpočtu na příští rok a rozpočtových možností města – to vše se momentálně připravuje. Nemohu teď tedy zatím říci nějaké konkrétní číslo, nebylo by to v tuto chvíli korektní ani vůči hokejovému klubu. Ale konkrétní částka určitě bude součástí návrhu rozpočtu na rok 2012,“ zdůraznil primátor.

A jaká je situace s přislíbeným dvoumilionovým příspěvkem HC Energii, který měl být vyplacen z prostředků získaných za pronájem akcií Karlovarské teplárenské?

Podle Kulhánka byl tento příspěvek projednán s majitelem klubu a zastupitelstvo města jej již dříve svým usnesením na červnovém zasedání podpořilo.

„Svou podporu tehdy vyslovili zastupitelé napříč politickými kluby. Už při vyjednávání jsem majitele klubu informoval, že strany zastupitelstva nejsou v tomto bodě jednotné a že bude záležet na rozhodnutí každého zastupitele, jak bude hlasovat, a to včetně zastupitelů opozičních,“ zdůraznil primátor. Na nedávném zářijovém jednání zastupitelstva měli podle něj zastupitelé schválit už faktické vyplacení této částky hokejovému klubu.

„A k našemu nemalému překvapení se opoziční zastupitelé rozhodli před projednáváním jakýchkoliv rozhodujících bodů jednání opustit. Díky tomu bohužel tento bod neprošel – a nejen tento. Nicméně tím samozřejmě nemůžeme skončit, budeme tento bod předkládat k řešení dále. Jen mě mrzí, že ti, kdo nás obviňovali z likvidace hokeje, se jej teď pokouší zlikvidovat sami. Nebo si možná jen berou karlovarskou veřejnost jako rukojmí. Ani jedno nepovažuji za rozumné,“ zdůraznil primátor Petr Kulhánek .

Autor: Ivana Kalinová

16.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 34
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení