VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Infocentrum: Poločas rozpadu?

Karlovy Vary -Ve stejný den rezignovali tři lidé. Předseda a členka správní rady a zástupce v dozorčí radě. Na ředitele se připravuje soutěž

24.5.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Tři rezignační dopisy, které byly na podatelnu karlovarského magistrátu k rukám radních a primátora Petra Kulhánka doručeny v pátek 20. května, začínají stejným slovem: Rezignuji.

V tento den se vzdal postu předsedy správní rady obecně prospěšné společnosti Infocentrum zastupitel Richard Ullisch (ČSSD) a členka správní rady Libuše Hánová (ODS). Z dozorčí rady této společnosti odstoupil Marian Odlevák (ČSSD), dosud stále vedoucí odboru kultury, lázeňství a cestovního ruchu karlovarského magistrátu. Tento odbor ovšem radní k 30. červnu letošního roku zrušili a kompetence v gesci lázeňství a cestovního ruchu převedli na karlovarské Infocentrum. Všechny tři rezignace navíc spojuje jedno jméno. Jde o současného zastupitele a člena správní rady Infocentra Petra Masáka.

A právě údajně problematické hospodaření Infocentra pod jeho vedením v letech 2007 až 2008 a jeho současné působení na pozici člena správní rady byly podle písemného zdůvodnění příčinou, proč se Ullisch, Odleváka a Hánová rozhodli Infocentrum opustit.

„Mrzí mne, že i přes veškerou mou snahu vyřešit tuto situaci se primátor odmítl celou věcí zabývat, a svým chováním tak dle mého názoru kryje tyto praktiky. Nechci, aby má osoba byla v budoucnu spojována s kroky, které se na městě a v této společnosti připravují. Jsem proti nim a jako jediné východisko vidím rezignaci na post člena správní rady,“ zdůvodnil mimo jiné své odstoupení Richard Ullisch.

Libuše Hánová zdůraznila, že doufala, že primátor Kulhánek dodrží svůj slib. „To je, že členové správní rady budou odborníci na cestovní ruch, nikoliv politici. Navíc Infocentrum opustilo veřejný zájem v cestovním ruchu a hájí osobní ambice několika jedinců,“ konstatovala Hánová v rezignaci.
Marian Odlevák odstoupil kvůli tomu, že primátor dosud nezjednal nápravu, ačkoliv jej písemně upozornil na porušování zákona v zadávání veřejných zakázek a nutnost vymáhat vzniklou škodu na bývalém řediteli Infocentra Petru Masákovi (Alternativa).

Primátor Kulhánek ale nařčení z toho, že by cokoliv kryl a nekonal, důrazně odmítá. „Všechny materiály v této údajné kauze jsem prostudoval a dospěl k závěru, že nic z toho se nestalo. Navíc mám už týden k dispozici rozbory právního odboru magistrátu a nezávislého experta, které moje závěry potvrzují. Pokud s tím zastupitel Ullisch není spokojen, může podat podnět orgánům činným v trestním řízení. To jsem mu ostatně sdělil na minulém zastupitelstvu,“ vysvětlil. K rezignaci tří členů orgánů Infocentra ale dodal, že je to jejich legitimní právo. Do pikantního koloritu fungování Infocentra zapadá i to, že v momentě, kdy Richard Ullisch podával demisi na předsedu správní rady, už jím vlastně nebyl. V ten den jej správní rada odvolala a touto funkcí pověřila primátora Kulhánka. „Pouze ale na dobu dočasnou,“ upřesnil.

Nové členy správní a dozorčí rady Infocentra nyní jmenuje rada města. Výběrové řízení na post ředitele Infocentra bude podle Kulhánka vyhlášeno 30. května. „V tento den by měl po domluvě rezignovat současně ředitel Jiří Dietz,“ vysvětlil primátor.

INFOCENTRUM

Předseda správní rady: Petr Kulhánek (KOA), členové: Petr Masák (Alternativa), Jiří Švaříček (Asociace hotelů a restaurací) a Wolfgang Háma (Sdružení léčebných lázní).
Dozorčí rada: Ivan Váňa, Ivan Šendera
Ředitel Infocentra: zatím Jiří Dietz (ČSSD). Správní rada Infocentra vyhlásí 30. 5. na tuto funkci výběrové řízení.

Autor: Ivana Kalinová

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení