VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Infocentrum: Poločas rozpadu?

Karlovy Vary -Ve stejný den rezignovali tři lidé. Předseda a členka správní rady a zástupce v dozorčí radě. Na ředitele se připravuje soutěž

24.5.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Tři rezignační dopisy, které byly na podatelnu karlovarského magistrátu k rukám radních a primátora Petra Kulhánka doručeny v pátek 20. května, začínají stejným slovem: Rezignuji.

V tento den se vzdal postu předsedy správní rady obecně prospěšné společnosti Infocentrum zastupitel Richard Ullisch (ČSSD) a členka správní rady Libuše Hánová (ODS). Z dozorčí rady této společnosti odstoupil Marian Odlevák (ČSSD), dosud stále vedoucí odboru kultury, lázeňství a cestovního ruchu karlovarského magistrátu. Tento odbor ovšem radní k 30. červnu letošního roku zrušili a kompetence v gesci lázeňství a cestovního ruchu převedli na karlovarské Infocentrum. Všechny tři rezignace navíc spojuje jedno jméno. Jde o současného zastupitele a člena správní rady Infocentra Petra Masáka.

A právě údajně problematické hospodaření Infocentra pod jeho vedením v letech 2007 až 2008 a jeho současné působení na pozici člena správní rady byly podle písemného zdůvodnění příčinou, proč se Ullisch, Odleváka a Hánová rozhodli Infocentrum opustit.

„Mrzí mne, že i přes veškerou mou snahu vyřešit tuto situaci se primátor odmítl celou věcí zabývat, a svým chováním tak dle mého názoru kryje tyto praktiky. Nechci, aby má osoba byla v budoucnu spojována s kroky, které se na městě a v této společnosti připravují. Jsem proti nim a jako jediné východisko vidím rezignaci na post člena správní rady,“ zdůvodnil mimo jiné své odstoupení Richard Ullisch.

Libuše Hánová zdůraznila, že doufala, že primátor Kulhánek dodrží svůj slib. „To je, že členové správní rady budou odborníci na cestovní ruch, nikoliv politici. Navíc Infocentrum opustilo veřejný zájem v cestovním ruchu a hájí osobní ambice několika jedinců,“ konstatovala Hánová v rezignaci.
Marian Odlevák odstoupil kvůli tomu, že primátor dosud nezjednal nápravu, ačkoliv jej písemně upozornil na porušování zákona v zadávání veřejných zakázek a nutnost vymáhat vzniklou škodu na bývalém řediteli Infocentra Petru Masákovi (Alternativa).

Primátor Kulhánek ale nařčení z toho, že by cokoliv kryl a nekonal, důrazně odmítá. „Všechny materiály v této údajné kauze jsem prostudoval a dospěl k závěru, že nic z toho se nestalo. Navíc mám už týden k dispozici rozbory právního odboru magistrátu a nezávislého experta, které moje závěry potvrzují. Pokud s tím zastupitel Ullisch není spokojen, může podat podnět orgánům činným v trestním řízení. To jsem mu ostatně sdělil na minulém zastupitelstvu,“ vysvětlil. K rezignaci tří členů orgánů Infocentra ale dodal, že je to jejich legitimní právo. Do pikantního koloritu fungování Infocentra zapadá i to, že v momentě, kdy Richard Ullisch podával demisi na předsedu správní rady, už jím vlastně nebyl. V ten den jej správní rada odvolala a touto funkcí pověřila primátora Kulhánka. „Pouze ale na dobu dočasnou,“ upřesnil.

Nové členy správní a dozorčí rady Infocentra nyní jmenuje rada města. Výběrové řízení na post ředitele Infocentra bude podle Kulhánka vyhlášeno 30. května. „V tento den by měl po domluvě rezignovat současně ředitel Jiří Dietz,“ vysvětlil primátor.

INFOCENTRUM

Předseda správní rady: Petr Kulhánek (KOA), členové: Petr Masák (Alternativa), Jiří Švaříček (Asociace hotelů a restaurací) a Wolfgang Háma (Sdružení léčebných lázní).
Dozorčí rada: Ivan Váňa, Ivan Šendera
Ředitel Infocentra: zatím Jiří Dietz (ČSSD). Správní rada Infocentra vyhlásí 30. 5. na tuto funkci výběrové řízení.

Autor: Ivana Kalinová

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení