VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jáchymovští se dočkali. Mateřinka má nové prostory

Jáchymov – Nové prostory má Mateřská škola v Jáchymově. Ty se slavnostně otevíraly 21. března.

29.3.2012
SDÍLEJ:

Nové prostory Mateřské školy Jáchymov se slavnostně otevřely k velké radosti dětí i vedení města.Foto: MŠ Jáchymov

Na novou mateřskou školku čekali místní předškoláci již od roku 2004, kdy obě stávající budovy mateřské školy byly shledány za hygienicky naprosto nevhodné.

Město začalo ihned shánět finanční zdroje, které by pomohly představy o nové školce zrealizovat. Po několikaletém shánění vypomohlo nakonec ministerstvo financí. Městu zaslalo 6 milionů korun a zbytek do celkové sumy, jež se vyšplhá k 10 milionům korun, doplatí město ze svého vlastního rozpočtu. Po vybrání vhodného objektu byla zahájena rozsáhlá přestavba, během které byly vybudovány nové třídy, v podlaží technické zázemí a ve druhém patře sborovna a kancelář ředitelky.

Nová barevná školka má kapacitu 80 dětí a hned od pondělí 26. března 2012, kdy se do ní všichni předškoláci kompletně přestěhovali, je zcela naplněná. Velkým přínosem pro děti nejsou jen nové vnitřní prostory, ale také venkovní hřiště, které je přes dopolední hodiny určeno pouze pro ně.

Na slavnostní otevření nebyli pozváni jen ti, kteří se o realizaci tohoto projektu zasloužili, ale také ti, kteří budou nové prostory obývat. Před desátou hodinou se všichni hosté sešli před hlavním vstupem a po přestřižení červené stuhy, jehož se ujali pan starosta Bronislav Grulich a pan ředitel Jan Musil, plni očekávání vstoupili dovnitř.

Spokojené úsměvy a vykulené oči dětí byly jasným důkazem, že se nová školka povedla a že se do ní budou děti těšit. Aby se děti trochu svým opatrovníkům odvděčily, připravily si pro ně krátká vystoupení, která byla pro přihlížející jistě tou pravou odměnou. Na pomoc si pak děti ze školky přivolaly ještě starší kamarády ze základní školy, kteří pro tuto slavností událost připravili společné pohádkové představení pěveckého sboru Macus Chorus a divadelního souboru Velký div Kuri-Kuri.

Slavnostní otevření proběhlo v přátelském a pohodovém duchu. Přejeme tedy nové školce, aby tento duch v ní vládl již napořád.

(eva)

Autor: Redakce

29.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení