VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký dárek k jubileu? Přece nové hřiště

Karlovy Vary - Půl století od svého vzniku slaví Střední odborná škola pedagogická, gymnázium a vyšší odborná škola v Karlových Varech. K významným „kulatinám" se obvykle dávají pěkné dárky.

11.10.2015
SDÍLEJ:

SLAVÍME PŮL STOLETÍ. Ředitel Střední odborné školy pedagogické, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary Bohuslav Peroutka ukazuje pozvánku na oslavy významného výročí. Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Ředitel školy Bohuslav Peroutka to sice úplně naplno neřekl, ale určitě se příliš nespleteme, když řekneme, že asi tím nejlepším dárkem by byla rekonstrukce školního hřiště. To současné už nevyhovuje potřebám školy, která nabízí rozšířenou výuku tělesné výchovy pro sportovně nadané. A její studenti dosahují ve sportovních kláních všeho druhu, a nejen v nich, velmi dobrých výsledků.

Podle Peroutky je školní sportovní areál už za zenitem a potřeboval by rekonstrukci. Zvláště citelně chybí například kvalitní atletický ovál pro trénink běžeckých disciplín. „Rekonstrukce hřiště je odhadovaná na zhruba sedm až osm milionů korun. Už máme hotový projekt, teď už zbývá sehnat peníze a začít. Snad se povede sehnat finance od našeho zřizovatele, Karlovarského kraje,"uvedl ředitel.

Pokud se povede projekt realizovat, vznikne v areálu školy moderní sportoviště, které by patřilo k nejlepším v Karlových Varech. Kromě běžeckého oválu se počítá rovněž se hřišti na malou kopanou, házenou či basketbal. Chybět nemá ani sektor pro vrhače koulí či diskem.

Vlastní oslavy významného jubilea jsou naplánované na 16. a 17. října. V první den je připravený v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli koncert Karlovarského dívčího sboru. Hlavní část oslav se uskuteční v sobotu ve škole. Připravena jsou kulturní vystoupení žáků, setkají se bývalí i současní zaměstnanci a studenti. Oslavy skončí plesem v Lidovém domě.

Autor: Vladimír Meluzín

11.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení