VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je léto a kvalita vody na Rolavě zase zlobí

Karlovy Vary - Už několik stížností zaznamenal magistrát na zhoršenou kvalitu vody v přírodním koupališti Rolava. Vedení města to připouští, ovšem také argumentuje tím, že napouštění vody do koupaliště je historicky zajišťováno náhonem z říčky Rolava.

22.7.2016
SDÍLEJ:

Areál Rolava v Karlových Varech.Foto: Ilustrační foto Deník mel

„Kvůli letošnímu suchu došlo opět v letních měsících k výraznému poklesu vody v Rolavě, a to až na pouhých 21 centimetrů. Nízký stav vody v korytu řeky tak neumožňuje vodohospodářům její nadržení na potřebnou hladinu, aby efektivně naplnila náhon přivádějící vodu do koupaliště," vysvětlil náměstek Michal Riško (ČSSD). Rolavě v posledních dnech pomohl déšť, ale současné teplé počasí může situaci znovu zhoršit. Zkrátka v říčce není voda a vyhlídky do budoucna nejsou podle náměstka Riška moc dobré. V celém Karlovarském kraji jsou dvě říčky, které v létě mají nedostatek vody, protože nemají vlastní přítok. A to je právě Rolava a Svatava.

Vedení města proto přistoupilo k budoucímu vybudování koupaliště s řízeným procesem. „To je součástí nové studie řešící situaci opakujícího se sucha. Vedení města je informováno, aktivně celou věc řeší i v rovině vodohospodářské. O dalším postupu bude rozhodovat rada města a následně zastupitelstvo," doplnil náměstek Riško.

Voda v přírodním koupališti Rolava je nyní bez problémů. „To dokazují poslední rozbory vody," uvedl Jakub Červený, jednatel městské společnosti KV City Centrum. V malém koupališti je stav vody naprosto perfektní a děti se zde mohou koupat bez obav. Před týdnem zde ale byla voda s mírně zhoršenými vlastnostmi a koncem června byla na Rolavě jakost vody zcela zhoršená. Zřejmě i proto uvedli Karlovaráci do ankety jako jeden z problémů chybějící koupaliště s čistou vodou. A to hned na druhém místě. Kromě Rolavy se dá v Karlových Varech v letních parnech koupat v krytém bazénu u KV Areny a v otevřeném bazénku hned vedle. Jiné koupaliště v Karlových Varech není a místní lidé tak musí za pořádným koupáním cestovat do Ostrova či přírodních zatopených lomů.

Autor: Ivana Kalinová

22.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení