VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je vám pětapadesát? Tak si požádejte o Senior Pas

Karlovarský kraj - Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech České republiky, začíná nabízet i Karlovarský kraj.

17.9.2017
SDÍLEJ:

HEJTMANKA ukazuje, jak Senior Pas vypadá.Foto: Deník / Marie Peterová

Senior Pasy mají podobu plastové kartičky a jsou nepřenosné na jinou osobu. Kraj je po registraci vydá zdarma všem lidem ve věku od padesáti pěti let. Výrobu a distribuci karet financuje Karlovarský kraj s příspěvkem z Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Snažili jsme se připravit a spustit projekt Senior Pasů v kraji v co nejkratším čase. Doufám, že přinesou našim seniorům díky zajímavým slevám spoustu podnětů k péči o jejich zdraví, k trávení volného času a k účasti na výletech. Chceme, aby Senior Pasy pomohly starším občanům být co nejdéle aktivní, protože jsme vděční za jejich dlouholetou práci a za jejich zkušený pohled na svět. Budeme se nyní snažit, aby se co nejvíce lidí zaregistrovalo a aby získali Senior Pas nejen prostřednictvím registračního formuláře v zářijových Krajských listech,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Požádat o Senior Pas lze i na internetových stránkách projektu, kraje či na akcích, které bude kraj pořádat v jednotlivých městech. Hejtmanka pravidelně navštěvuje obce po celém kraji a bude s sebou vozit registrační plátky. Občané se mohou obrátit s registrací přímo na ni. „O spolupráci požádáme také všechny starosty, aby nám pomohli informace šířit,“ poznamenala Vildumetzová.

Jednou z lákavých výhod, která by měla platit od nového roku, je sleva na dálniční známku. Na konkrétně padesátiprocentní slevu budou mít nárok všichni držitelé Senior Pasu. Pro seniory z Karlovarského kraje, ale i pro další zájemce bude 1. října připravena oslava Mezinárodního dne seniorů. Karlovarský kraj ve spolupráci se společností Sun Drive Communications připraví v Karlových Varech společenské a kulturní odpoledne. Jeho účastníci se budou moci zaregistrovat a získat Senior Pas.

Na tuto akci naváže série dalších „zastávek“ se Senior Pasy v různých městech kraje (viz infobox). „Věřím, že této možnosti využije co nejvíce lidí. V jednotlivých místech na ně budou čekat zástupci kraje a společnosti Sun Drive Communications, pomohou jim vyplnit registrační lístky nebo vysvětlí, jak se lze přihlásit později,“ vysvětlil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Zastávky Senior Pas
Sokolov 5. 10. Senior roku, Městský dům kultury Sokolov

Mariánské Lázně 15. 10. Lázeňský festival jablek, kolonáda M. Gorkého

Aš 3. 12. Adventní setkání, Poštovní náměstí Aš

Cheb 13. 12. Vánoční trhy, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad Cheb

Další z těchto zastávek se plánuje i v Ostrově

Autor: Marie Peterová

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté HC Energie (v zeleném) poměřili síly s Rytíři Kladno
28

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora města Karlovy Vary

Areál plynárny v Tuhnicích čeká v několika příštích letech rozsáhlá sanace a likvidace starých ekologických zátěží. Kromě jiného má být v této oblasti odtěženo a odvezeno kolem 18 000 tun kontaminované zeminy. Jednali už investoři této akce s městem o způsobu odvozu, který může velmi výrazně ovlivnit dopravní situaci ve městě?

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení