VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jindřich z Nové Role strávil 15 měsíců se synem v nemocnici. Pomohl Dobrý anděl

Nová Role - Pan Jindřich žije se svými dětmi Jindříškem (7) a Klárou (17) v Nové Roli u Karlových Varů. Před rokem a půl rodinu zasáhla smutná zpráva, když malému Jindříškovi diagnostikovali lékaři akutní leukémii. Vše nabralo rychlý spád a Jindra okamžitě zahájil léčbu chemoterapií v plzeňské nemocnici.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Malý Jindra s tatínkem.Foto: Foto archiv

Hospitalizován byl Jindra s tátou téměř 15 měsíců, léčbu navíc provázely četné komplikace. Na Klárku po tuto dobu dohlížela babička, která je celé rodině velkou oporou. S léčbou je spojeno i výrazné oslabení imunity, a tak bylo důležité dodržovat co nejsterilnější prostředí všude, kde se malý pacient pohyboval. Od začátku navíc dodržoval nízkobakteriální dietu, v rámci které nesmí být potraviny starší než několik hodin, vše musí být buď vakuované, čerstvé či ideálně v BIO kvalitě. I větší kolektiv mohl Jindříška ohrozit, nákaza běžnou virózou by pro něj mohla být nebezpečná.

Aby mohl být pan Jindřich svému synovi nablízku, musel dočasně opustit zaměstnání, do kterého se zatím v nejbližší době nemůže vrátit. Rodina tak přišla o velkou část příjmů téměř ze dne na den.

Krátce po stanovení diagnózy byla v nemocnici nabídnuta rodině pomoc Dobrých andělů. Pravidelné každoměsíční finanční příspěvky jim pomáhají snadněji zvládnout těžkou situaci. V průběhu léčby rodině pomohli Dobří andělé uhradit například úpravu dětského pokoje Jindříška, protože jednou z vážných komplikací, které se u něj projevily, byla dočasná ztráta zraku. Ta se bohužel navíc spojila i s tím, že Jindříšek přestal chodit. Finanční pomoc pravidelně míří také na nákup vhodných potravin nebo na zajištění běžného chodu domácností.

„Moc děkujeme Dobrým andělům, že tu pro nás jsou. Velmi si jich vážíme," vzkazuje tatínek.

Jindrovi se nyní daří lépe a je už v udržovací fázi léčby, která by měla být, pokud vše bude probíhat bez komplikací, ukončena v březnu. Do školy zatím nastoupit nemůže, ale každý týden za ním dochází paní učitelky, díky kterým nezamešká první třídu. Od září by pak už měl nastoupit do školy mezi ostatní děti.

O pomoc Dobrých andělů požádalo už sto devět rodin s dětmi z Karlovarského kraje. Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám s dětmi, kde rodič nebo dítě mají onkologické onemocnění nebo jinou vážnou nemoc.

Cílem je pravidelná finanční pomoc, která pomůže zvládnout rodině situaci snadněji. Vážnou diagnózu často doprovází ztráta či přerušení zaměstnání jednoho z rodičů.

Máte chuť zapojit se také?

Dobrým andělem se můžete stát na www.dobryandel.cz. Nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře rodinám s dětmi, protože její provoz je financován ze soukromých prostředků zakladatelů a dalších filantropů.

Autor: Alena Jeřábková

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení