VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K 20 stvrdila a podepsala koaliční smlouvu

Karlovy Vary – Koaliční spolupráci pro další čtyři roky včera stvrdili svými podpisy zástupci stran a hnutí sdružených v koalici K 20 (Karlovarská občanská alternativa, ALTERNATIVA, TOP 09 a hnutí O co jim jde?!).

10.11.2010 4
SDÍLEJ:

Dohodnuto. Zástupci koalice K 20 Jiří Kotek (ALTERNATIVA), Otmar Homolka (O co jim jde?!), Petr Kulhánek (KOA) a Michal Toufar (TOP 09) 9. listopadu 2010 podepsali koaliční smlouvu. Podle ní se budou řídit při správě města po další čtyři roky.Foto: DENÍK/Alena Jeřábková

Koaliční spolupráci pro následující čtyři roky stvrdili svými podpisy zástupci stran a hnutí sdružených v koalici K 20 (Karlovarská občanská alternativa, ALTERNATIVA, TOP 09 a hnutí O co jim jde?!). Tyto subjekty s dvaceti mandáty budou mít v karlovarském osmatřicetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu. ODS, ČSSD a KSČM budou s osmnácti mandáty v opozici.

Koaliční partneři se dohodli na ustanovení volených orgánů města, na mechanismu budoucího rozhodování a komunikace. Prioritami koalice K 20 je transparentnost, otevřená radnice a boj proti korupci v duchu Semilské výzvy, funkční magistrát, odstranění byrokracie a zapojení občanů do diskuze o rozvoji města.

Nad zněním koaliční smlouvy vyjádřili zástupci K 20 velké uspokojení. „Vedla nás maximální snaha o nalezení shody, touha po semknutosti a touha po nalezení funkčního řešení pro vedení města pro další čtyři roky,“ uvedl Petr Kulhánek, lídr KOA.

Jiří Kotek (ALTERNATIVA) považuje koaliční dohodu za vrcholný akt. „Čtyři strany se byly schopny domluvit, což je epochální věc. To, že ODS, ČSSD a KSČM poslaly do opozice, nemá v republice obdoby a už nyní máme na tento alternativní projekt na pravicové scéně odezvy,“ zdůraznil Kotek. Dodal, že věří, že K 20 to dotáhne až do konce.

Nadšení nad podpisem koaliční smlouvy a budoucí spoluprací K 20 neskrýval ani Michal Toufar, lídr TOP 09. „Věříme v úspěch,“ zdůraznil.

Podle Otmara Homolky (O co jim jde?!) je koalice K 20 silným týmem, který je připraven pustit se do práce. „Byla to náročná jednání a jsme spokojeni. Konečně přestaneme mít nálepku destruktivních křiklounů.“

K 20 si nepřipouští, že by při volbě vedení města koalice nepostupovala jednohlasně. „Na čem jsme se dohodli, to stoprocentně podpoříme,“ uvedli zástupci K 20 shodně.

„Koaliční partneři se zavazují hlasovat pro dohodu o volbě primátora, jeho náměstků a personálním složení rady města pro celé příští volební období. Zároveň se zavazují, že nebudou vznášet jiné personální návrhy,“ stojí v koaliční smlouvě. „Chceme stabilní vládu a doufáme, že najdeme shodu i s některými zastupiteli mimo koalici. Věci se mají vysvětlovat. Nevidíme to jako boj, je důležité jednat se všemi subjekty,“ vysvětlili zástupci K 20.

Připojení ODS do už uzavřené koalice si ale představit nedovedou. „ODS měla dlouhý a široký prostor k tomu, aby si to mohla rozmyslet. Nevyužila jej,“ zdůraznil Kulhánek. Michal Toufar dodal, že ODS se spíše snažila, aby K 20 ztratila půdu po nohama. „Tato strana nedozrála k vnitřní sebereflexi. Snad jí čas v opozici pomůže,“ dodal lídr TOP 09.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení