VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj se zúčastní Veletrhu Památky

Karlovarský kraj, Praha – První specializovaný veletrh regenerace, financování a využití památek se uskurční Výstavišti v Praze Holešovicích a Karlovarský kraj zde bude mít také své zastoupení.

25.9.2012
SDÍLEJ:

Hrad a zámek Bečov.Foto: Deník/Archiv

„Karlovarský kraj bude vystavovat v rámci společné expozice krajů České republiky. Představí své aktivity především z oblasti realizace obnovy památek ve svém vlastnictví, financování obnovy památek a informačního systému k památkám v kraji," uvedla Andrea Bocková, mluvčí kraje. „Zástupci kraje na veletrhu poskytneou například informace o své spolupráci s vlastníky památek a o svých iniciativách ve věci zápisu Hornické kulturní krajiny Krušnohoří a Západočeského trojúhelníku na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO," doplnila.

Jedinečnou příležitostí pro návštěvníky veletrhu bude prezentace o možnostech využití unikátního modelu relikviáře sv. Maura z hradu a zámku Bečov nad Teplou, která proběhne u stánku Karlovarského kraje.

„Tento model národní kulturní památky vyrobený v poměru 1:1 je využitelný pro dětské prohlídky i prohlídky zrakově postižených. Ukázka části interaktivního programu ´Relikviář pro každého´, se bude konat na veletrhu ve dnech 4. a 5. října v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Veletrh Památky se koná ve dnech 4. – 6. října.

„Naše spolupráce s Karlovarským krajem je dlouhodobá a velmi úspěšna. Kraj nám pravidelně přispívá na naše projekty a naše už desetiletá symbióza je oprvadu prospěšná. Na Veletrh Památky společně se zástupci Karlovarského kraje jedou i naši zaměstnanci, aby tam společně prezentovali model relikviáře sv. Maura," doplnil Tomáš Wizovský, kastelán státního hradu a zámku Bečov.

„Na veletrhu tak chceme ukázat, že i když je hrad a zámek státní, spolupráce s naším krajem skvěle funguje. Odrazem může být například získání ceny Evuropa Nostra, kterou jsme získali za konzervaci a prezentaci památky a nad kterou převzal i osobní záštitu hejtman kraje. Kraj jako takový nám pak velmi pomohl i s přihláškou do této soutěže," doplnil kastelán.

„Součástí veletrhu budou i semináře a workshopy na odborná témata," dokončila krajská mluvčí Andrea Bocková.

Konkrétně kraj představí na veletrhu především tato témata:
• Obnova památek ve vlastnictví kraje – informace o obnově Becherovy vily, plány obnovy Císařských lázní.
• Příspěvky kraje z rozpočtu Karlovarského kraje a z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón Ministerstva kultury ČR
• Iniciativa kraje pro zápis Hornické kulturní krajiny Krušnohoří a Západočeského trojúhelníku na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO
• Realizace jednotného informačního a naváděcího systému k významným kulturním a turistickým cílům na území Karlovarského kraje
• Spolupráce s vlastníky památek, (pravidelná setkání vlastníků významných kulturních památek v kraji, každo roční soutěž S památkami Karlovarského kraje, pořádání akcí a veřejných sbírek v rámci Dnů evropského kulturního dědictví EHD, činnost občanských sdružení a obcí pro záchranu památek v kraji)
• Obnova národních kulturních památek v kraji – obnova hradu v Bečově nad Teplou, vzorová obnova Kláštera premonstrátů v Teplé

Autor: Zdeněk Hnízdil

25.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Sokolov v sobotu patřil triatlonistům
92

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Kynšperk nad Ohří – O vánoční strom města přišel Kynšperk nad Ohří poté, co ho na náměstí 5. května zapálil už několikrát trestaný osmačtyřicetiletý muž. K incidentu došlo 8. srpna odpoledne a strom města, na kterém je celoročně instalována vánoční výzdoba, se vzňal a shořel včetně všech světelných vánočních ozdob a elektroinstalace.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Karlovarský kraj - Mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice patří Karlovarský kraj. Potvrzují to aktuální informace statistiků za první pololetí letošního roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení