VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj vyhlásil druhou výzvu předkladatelům grantových projektů

Karlovarský kraj - Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

V pořadí už druhé kolo výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) vyhlásil 22. listopadu Karlovarský kraj. Zahájení přijmu žádostí v listinné podobě je od 27. prosince. Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

„Rozhodující je čas doručení. Všechny žádosti doručené po stanoveném termínu nebudou převzaty. Žádosti musí být doručeny osobně na oddělení grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ konstatovala projektová manažerka Linda Zábrahová. Globálním cílem OP VK je rozvoj vzdělanostní společnosti za účelem posílení konkurenceschopnosti České republiky prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciálního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Specifickými cíli, jež představují cesty, které povedou k naplnění globálního cíle, jsou v OP VK například rozvoj a zkvalitňování systému počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí absolventů pro zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání či posílení adaptability a flexibility lidských zdrojů jako základního faktoru konkurenceschopnosti ekonomiky a udržitelného rozvoje ČR prostřednictvím systému dalšího vzdělávání.

Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář. „Zveme na seminář, který bude věnovaný přípravě žádostí do druhého kola výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK. Ten se uskuteční ve čtvrtek 16.12.2010 v zasedací místnosti 218A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Pro účast na semináři je nutné vyplnit přihlášku a zaslat ji nejpozději do 8. prosince,“ dodala projektová manažerka.

Co je to Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost:
Jedná se o program, v jehož rámci je možné v letech 2007-2013 čerpat finanční prostředky z Evropského sociálního fondu (ESF), jednoho ze strukturálních fondů Evropské unie.
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Vyplněná přihláška se musí zaslat na e–mailovou adresu barbora.horova@kr-karlovarsky.cz nebo kamila.vostova@kr-karlovarsky.cz. Počet účastníků této akce je omezen kapacitou zasedací místnosti. „Aby byla účast zajištěná, je nejlepší zaslat přihlášku co nejdříve,“ uzavřela.

Další jakékoliv informace poskytuje oddělení grantových schémat odboru investic a grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje ve Dvorech.

(dir–kop)

Místo události:
2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení