VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj začne více spolupracovat s rybáři

Karlovarský kraj - Hejtman Josef Novotný si užší spolupráci pochvaluje, sám má k rybaření blízko

12.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Po dohodě s myslivci se vedení Karlovarského kraje domluvilo na užší spolupráci i s místním spolkem rybářů. Cílem spolupráce je hlavně péče o vodní prostředí v rybářských revírech regionu, ochrana životního prostředí i výchova mládeže k rybaření.

„Naším cílem je zachovat rybí obsádku a předat naše zkušenosti nastupujícím generacím. Co se týče financí, tak dokážeme hospodařit s finančními příspěvky od našich členů nebo s dotacemi, které se nám daří získávat. Spolupráce s Karlovarským krajem nespočívá ani tolik ve finanční podpoře jako hlavně ve výchově mládeže při různých rybářských akcích. Podobnou smlouvu o spolupráci už máme uzavřenou i s Plzeňským krajem,“ konstatoval Alexander Šíma, předseda Českého rybářského svazu, který má nyní 55 organizací, v nichž je zhruba 300 tisíc členů. „Jednání s vedením Karlovarského kraje bylo vstřícné a líbilo se mi,“ uzavřel předseda.

Uzavření spolupráce si pochvaluje i hejtman kraje Josef Novotný. „Jedná se o silnou organizaci, která má v Čechách a na Moravě více jak 300 tisíc členů. Jsem tedy za tuto spolupráci velmi rád. Potěšující je také to, že v našem kraji vzniká stále více vodních ploch. Já osobně mám k rybaření velmi blízko, protože jsem jako malý kluk jezdil chytat ryby s tátou na Jesenici,“ uvedl Josef Novotný.

V současné době dělají rybářům největší problémy hlavně kormoráni, kteří v kraji ročně zlikvidují ryby za miliony korun. „Právě v rámci této užší spolupráce se už sešli rybáři s myslivci. Hlavním bodem jednání byli samozřejmě kormoráni a jejich útoky na ryby. Doufáme, že smlouva pomůže k rozvoji rybářství,“ řekl Jaroslav Bradáč, krajský radní pro oblast životního prostředí.

Autor: Jakub Kopřiva

12.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení