VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj získal dotace na tři projekty

Karlovarský kraj - Schváleno bylo již celkem 109 projektů.

29.9.2010
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační snímek. Foto: DENÍK

Z programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007 – 2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko získal Karlovarský kraj dotace na tři projekty. Monitorovací výbor schválil celkem jedenáct projektů Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. V rámci programu Cíl 3 jsou pro tyto tři kraje vyhrazeny finanční prostředky ve výši 67 milionů eur. Schváleno bylo již celkem 109 projektů.

„Všechny tři projektové záměry úspěšně prošly hodnocením a byly schváleny k poskytnutí dotace,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. V prioritní ose jedna, „Rozvoj rámcových společenských podmínek“, byly kraji schváleny dva projekty. Prvním schváleným projektem je zřízení Česko–německého jazykového a komunikačního centra na gymnáziích v Oelsnitz a Chebu. „Dlouholetá spolupráce mezi gymnázii bude rozšířena o další aktivity v nově vytvořených komunikačních centrech v partnerských školách. Do projektu budou zapojeny i jiné školy, které budou moci střediska využívat,“ pokračoval náměstek hejtmana.

Dalším naplánovaným projektem Karlovarského kraje v první prioritní ose je CLARA II – Rozvoj společné partnerské spolupráce veřejné správy v sasko–českém regionu. V rámci projektu CLARA II budou zástupci veřejné sféry z obou stran hranice na vzájemných setkáních řešit společné strategie příhraničního venkovského prostoru nebo aktuální problémy pohraničních regionů. „Vzájemná setkání budou zaměřena na oblasti civilní obrany, cestovního ruchu, životního prostředí nebo na moderní veřejnou správu,“dodal Petr Navrátil.

Ve druhé prioritní ose s názvem Rozvoj hospodářství a cestovního ruchu byl partnerům z Karlovarského kraje schválen jeden projektový záměr. „Projekt se zaměřuje na propagaci území se společnou historií hornictví stříbra. Městy Ostrovem, Jáchymovem a Božím Darem povede stříbrná stezka, která bude označena a napojena na již stávající německou SILBERSTRASSE,“ uzavřel.

V květnu došlo k dočasnému pozastavení příjmu projektových žádostí z důvodu revize rozpočtů programu. Znovuotevření přijímání žádostí do druhé a třetí prioritní osy se uskuteční v říjnu.

Autor: Jakub Kopřiva

29.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Každoročně se účastní dětských závodů v pěti věkových kategoriích více než dvě stovky nejen triatlonových nadějí.
24

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení