VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitel za ODS se pokusil o sebevraždu

Karlovy Vary - Politikův pokus se zabít, mohl souviset s kauzou sdružení AC Start, kterou šetří policie

8.11.2011 5
SDÍLEJ:

Zastupitel Vladimír Hůrka první zpravaFoto: Deník/ Petr Przeczek

Vladimír Hůrka, karlovarský zastupitel za ODS, se pokusil o sebevraždu. Dvaapadesátiletého politika vyšetřuje policie kvůli vytunelovanému občanskému sdružení AC Start v Karlových Varech, jehož byl Hůrka předsedou. Jeho kolegu a jednatele v AC Startu Víta Hořejše, už policisté začátkem října zatkli a obvinili jej z tunelování a ze závažných hospodářských deliktů. Hořejš nyní sedí ve vazbě.

Záchranáři převezli Hůrky s bodnořeznými poraněními na rukou a v břiše do karlovarské nemocnice v pondělí. „Pacient byl hospitalizován na chirurgickém oddělení a později byl převezen na neurologické oddělení Fakultní nemocnice v Plzni,” uvedla Barbora Silná, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.

Police vyšetřuje případ jako pokus o sebevraždu a podle mluvčího Pavla Valenty více informací nesdělí.

Po Vladimíru Hůrkovi nejprve začali v pondělí pátrat jeho kolegové v základní škole, kde je ředitelem. „V poslední době byl hodně nervózní, proto nám bylo divné, že do školy nepřišel. Začali jsme obvolávat rodinné příslušníky a manželku. Vím, že jej sháněli také jeho přáítele z ODS,” uvedl Jiří Chmelík, zástupce ředitele školy. Dveře jeho bytu nakonec otevřeli Hůrkovi rodiče.

Na posledním karlovarském zastupitelstvu, které se konalo 1. listopadu, už nebyl Hůrka téměř k poznání. Působil jako zlomený člověk, který má starosti. Byl vyhublý a podle svědků kouřil jednu cigaretu za druhou. Avizovaný projev k situaci v AC Start ale nepřednesl. Zastupitelstvo skončilo dříve než začalo.

A v pátek 4. listopadu oznámil předsedovi zastupitelského klubu za ODS Vlastimilu Balcarovi, zastupiteli Arnoštovi Donthovi a Jiřímu Vaněčkovi, předsedovi karlovarské ODS svůj úmysl vzdání se zastupitelského mandátu. „To, co se stalo o víkendu mě šokovalo. Ve věci AC Startu považuji osobně dnes už bývalého zastupitele Vladimíra Hůrku více za oběť než za cokoli jiného. Platí to, co jsem uvedl dříve. Že věc považuji za osobní záležitost Vladimíra Hůrky a ve fázi, kdy v celém případu figuruje jako svědek, se tím nebudeme zabývat. Vážím si však jeho rozhodnutí vzdát se zastupitelského mandátu, aby svým případným osobním problémem nezatahoval do problému stranu ODS, za kterou byl zvolen.

V tuto chvíli však považuji za důležité, že podle dostupných informací je stav Vladimíra Hůrky stabilizovaný a doufám v jeho brzké uzdravení,” zdůraznil Jiří Vaněček, předseda místního sdružení ODS.

V rozhovoru pro karlovarský deník Hůrka krátce po zatčení Víta Hořejše Hůrka uvedl, že Hořejšem byl podvedena v celé kauze AC START on sám vystupuje jako svědek. Na poste předsedy tohoto občanského sdružení rezignoval 19. září a zároveň přestal být členem sdružení.
V souvislosti s tunelováním AC Start pátrá police také po čtyřicetiletém podnikateli Jiřím Moravcovi.

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Vylákala z muže statisíce a pak s ním pro jistotu přerušila kontakt

Karlovarská kardioologie se nově může postarat na moderním lůžkovém oddělení ažo 24 pacientů. Potřebuje k tomu ovšem dostatek personálu.
33

Více lůžek pro kardiologii

FOTO: Rybáři si vychovávají své nástupce, práce s dětmi se jim určitě vyplatí

Karlovarsko – Práce s mládeží má svou návratnost. S takovým názorem se můžeme setkat u rybářů z místní organizace Českého rybářského svazu Karlovy Vary (MO ČRS).

Třetina řidičů náklaďáků si vysloužila od policie pokutu

Karlovarský kraj – Více než třetina řidičů nákladních automobilů zastavených při kontrolní akci zaměřené na přepravu nebezpečného nákladu, si vysloužila pokutu.

Nudná fyzika a chemie? To ani omylem

Karlovy Vary – Že fyzika nepatří jen do laboratoře, to předvedli včera žáci Základní školy Poštovní a jejich spolužáci z chebského gymnázia v prostorách areálu karlovarské školy.

Uhasí architekt potíže města?

Karlovy Vary - Územní plánování, architekturu a urbanismus, řešení veřejného prostoru, ale také komunikaci mezi jednotlivými resorty magistrátu i administrativu, to vše bude mít na starosti Kancelář architekta města.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies