VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovy Vary a ruský Rostov na Donu spojí letecký most

Karlovy Vary - Na letišti už je v provozu nové parkoviště pro 91 vozidel. To se rozšíří až na 500 míst

7.10.2011 1
SDÍLEJ:

Nové parkoviště u karlovarského letištěFoto: Deník/ Jakub Kopřiva

Mezinárodní karlovarské letiště dále zkvalitňuje své služby, rozšiřuje parkovací místa a zvyšuje i počet leteckých linek. Už 20. října se k z tohoto letiště začne létat do Rostova na Donu.

„Zájem leteckých společností o nové spoje je značný. A my se snažíme být připraveni, ” uvedl Petr Navrátil (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

V pátek 30. září bylo navíc oficiálně zprovozněno nové parkoviště pro klienty a návštěvníky letiště. Parkoviště pro 91 osobních vozidel, včetně šesti míst vyhrazených pro hendikepované občany, se nachází ve východní části letiště a jeho dokončením byla uzavřena první etapa projektu rozšíření nových parkovacích míst na letišti.

„Dokončená stavba byla pro karlovarské letiště jednou z nejvýznamnějších investičních akcí letošního roku a přinese zásadní zlepšení komfortu parkování pro cestující veřejnost i návštěvníky letiště. Stavbu realizovala společnost Eurovia CS, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby. Stavba v hodnotě 3.628.673,- Kč bez DPH byla financována pouze z vlastních prostředků letiště a nevyžádala si tak financování z veřejných prostředků kraje,” uvedl Radek Zábranský, obchodní a marketingový manažer společnosti Letiště Karlovy Vary.

Rozdělení projektu rozšiřování parkovacích míst na karlovarském letišti do jednotlivých etap je podle něj úzce spojeno s nárůstem počtu cestujících, které letiště odbavuje, a to jak stávajícím, tak odhadovaným do budoucna. „Takový postup umožňuje plynule reagovat na zvyšování poptávky po tomto druhu služeb a zároveň zajišťuje, že prostředky, které má letiště k dispozici na výstavbu, jsou vynakládány v době, kdy je investice zapotřebí a tím je zajištěno efektivní využívání těchto finančních prostředků,” doplnil Zábranský.

Rozšiřování počtu parkovacích míst na letišti pokračuje dále druhou etapou.

„Byla zpracována projektová dokumentace pro územní řízení a byly zahájeny a již probíhají nezbytné administrativní úkony, jako například geologické průzkumy a posuzovaní vlivu stavby na životní prostředí,” vysvětlil Zábranský.

V této druhé etapě bude vybudováno parkoviště pro dalších 350 vozidel a celkový počet parkovacích míst na letišti tak překročí 500.

Podle náměstka Petra Navrátila je pět set parkovacích míst značný počet, ovšem vzhledem k zájmu leteckých společností o lety z tohoto letiště pro budoucnost nezbytný. „Při jednáních o nových linkách vždy požadují dostatek parkovacích míst. My se jim snažíme vyjít vstříc a být připraveni. Zatím je to pouze o papírech. Připravujeme územní řízení a to vše může trvat až půldruhého roku,” upozornil náměstek.

Autor: Ivana Kalinová

7.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení