VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovy Vary mají vyhlášku pro herny. Které z ní zmizely

Karlovy Vary - Za úřednický nonsens se dá označit snaha úředníků o úpravu regulativů pro umístění zábavních zařízení ve městě. Rada materiál zpracovaný Ivanou Doubovou smetla ze stolu

8.12.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Když karlovarské zastupitelstvo schvalovalo vyhlášku o stanovení míst, na nichž lze provozovat výherní hrací automaty, zjistilo, že je v rozporu s vyhláškou O závazných částech územního plánu města.

A protože se nemohli dohodnout, co vlastně platí, odsouhlasili změnu regulativů územního plánu pro umístění zábavních zařízení ve městě. „Snažili jsme se vymezit lokality, kde herny nechceme. Zjistili jsme, že paradoxně nejpřesnější je vymezit lokality, kde budeme výherní hrací automaty tolerovat,“ prohlásil vloni v prosinci bývalý primátor Hauptmann.

Regulativy měly tedy místa pro herny přesně vymezit. A jak to dopadlo? Změnou územního plánu, pod níž je jméno Arnošta Dontha, bývalého pověřeného zastupitele komise pro územní plánování, herny z kategorie zábavních zařízení zmizely. Zůstaly pouze kasina, taneční sály, diskotéky, pornografická kina, erotické salony, sexshopy a veřejné domy.

Proč? „Zašlete mi dotazy a já na ně odpovím. Pověřeným zastupitelem už nejsem. Je to už delší dobu, materiály si prostuduji,“ uvedl Donth.
„Jde o nežádoucí aspekt. Město tak ztrácí možnost regulace heren,“ vysvětlil radní Milan Rusev (O co jim jde?!). Ten na rozpor upozornil radu města. Radní pak tento materiál, který zpracovala Ivana Doubová, vedoucí odboru územního plánování, a předložil jim jej tajemník Jakub Kaválek, smetli ze stolu.

Radní Rusev Doubové navíc vytýká, že ačkoliv se proti změně územního plánu postavila krajská hygienická stanice, ona toto stanovisko do čistopisu nezahrnula. „Při projednání územního plánu je nutné dodržet postupy stanovené stavebním zákonem. Ten mimo jiné požaduje, aby jeho pořizovatel zadání, koncept i vlastní návrh projednal s dotčenými orgány státní správy a jejich stanoviska zapracoval.

„Krajská hygienická stanice vydala negativní stanovisko ke změně územního plánu v celém jejím rozsahu a pořizovatel je povinen toto respektovat,“ zdůraznil radní Rusev. Ten za východisko z tohoto stavu považuje nutnost revize vyhlášky O stanovení míst, na kterých lze výherní hrací automaty ve městě provozovat.

Také primátor Petr Kulhánek (KOA) byl pro odložení tohoto bodu z jednání rady.

„V tomto materiálu byla uvedena také stanoviska dotčených orgánů k navrhované změně. Krajská hygienická stanice vyjádřila námitky. Proto jsme materiál neprojednali, rozhodli jsme se zjistit, jak závažné ty námitky jsou a jak bychom je případně mohli zapracovat. Poté se rozhodneme, jak s materiálem naložit dále.“

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
8.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení