VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovy Vary mají znovu obstavený majetek

Karlovy Vary - /AKTUALIZOVÁNO/ Městu hrozí exekuce za nerelevantní poskytnutí informací od stavebního úřadu

20.2.2009 39
SDÍLEJ:

Kvůli rekonstrukci tohoto domu na Mattoniho nábřeží chtěl Tomáš Pecina informace od stavebního úřadu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Lázeňské město Karlovy Vary má po necelých dvou letech opět obstavený svůj majetek. Zatímco v roce 2007 se tak stalo kvůli neuhrazeným fakturám advokátní kanceláři, nyní jde o postih za nevčasné poskytnutí informací stavebním úřadem.

Jak v pátek informoval právník magistrátu Tomáš Vodenka, exekuci na majetek podal Tomáš Pecina, zmocněnec rodiny Kolečkových, která roky upozorňovala na porušování stavebního zákona při rekonstrukci domu na Mattoniho nábřeží. Pecina chtěl po úřednících mimo jiné vědět, kdo je stavebníkem, jak úřad stavbu kontroluje a zda zde došlo k porušení zákona.

„Jde o naprosto absurdní záležitost, se kterou se setkávám poprvé v životě. S vedoucí stavebního úřadu Ivanou Doubovou už jsme začali tento problém řešit. V pondělí bychom měli jednat se soudem a exekutorem,“ uvedl právník Vodenka.

Usnesení o exekuci na městský majetek radnice obdržela teprve minulý týden, ačkoliv o ní už začátkem ledna rozhodl Okresní soud v Karlových Varech. Město na základě toho nemůže nakládat se svým majetkem, to znamená, že se ho nesmí zbavovat až do té doby, než učiní nápravu.

Zmocněnec Kolečkových, kteří žili v pronajatém bytě rodiny Orthových v otřesných podmínkách při rekonstrukci domu, se nejdříve obrátil na stavební úřad.

Když tam nepochodil se svými dotazy, požádal o pomoc krajský úřad. „Ten rozhodl, že stavební úřad musí do patnácti dnů panu Pecinovi vyhovět. Podle něho se tak nestalo, i když paní Doubová tvrdí, že už vše, co mohli předložit, to udělali,“ poznamenal právník Vodenka. Nakonec se zmocněnec manželů obrátil na okresní soud. Verdiktu se však paní Kolečková nedočkala. Před několika týdny zemřela.

Podle Vodenky nyní existují dvě možnosti, jak složitou situaci řešit. „Buď stavební úřad prokáže, že svou povinnost splnil, nebo poskytne požadované informace.“ Právník magistrátu tak nevyloučil, že se město proti verdiktu okresního soudu případně odvolá.

Kolečkovi se roky domáhali kvůli rekonstrukci domu, ve kterém žili, o pomoc radnici, byli nuceni se obrátit i na novináře, protože přežívali v bytě bez střechy, na toaletu docházeli na kbelík, v zimě v bytě mrzli. Až nedávno jim radnice nabídla byt v městské ubytovně.

Orthovi před časem po dlouhých letech přestavbu dokončili. Co říká bratr majitele, Marián Orth, na to, že kvůli přestavbě domu, ve kterém sám bydlí, mají vlastně Karlovy Vary obstavený majetek? „Co s tím mám já co dělat? Město asi nepostupovalo správně,“ odpověděl. Zároveň popřel, že by při rekonstrukci Kolečkovi neměli doslova střechu nad hlavou či byli bez koupelny. „Já jim sám nabízel náhradní ubytování, oni to ale odmítli,“ dodal s tím, že přestavba byla v souladu se stavebním zákonem.

Autor: Jana Kopecká

20.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 39
SDÍLEJ:
Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Každoročně se účastní dětských závodů v pěti věkových kategoriích více než dvě stovky nejen triatlonových nadějí.
24

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení