VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KMV už vybraly firmu pro rekonstrukci domu Stallburg v Kyselce

Kyselka – V Kyselce může začít oprava zchátralého historického domu Stallburg.

19.11.2012 1
SDÍLEJ:

Lázně Kyselka…Foto: Agentura VLP

V Kyselce může začít oprava zchátralého historického domu Stallburg. Vlastník budovy, společnost Karlovarské minerální vody (KMV), vybral v tendru stavební firmu BAU – STAV, která dům rekonstruuje. Stallburg je prvním objektem, pro který KMV získaly veškerá souhlasná stanoviska k zahájení oprav. Vznikne v něm osm bytů a bude zachován i jeho autentický vzhled. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce KMV Michal Donath.

Výběrového řízení se zúčastnilo šest stavebních firem se zkušenostmi s obnovou památkově chráněných objektů, které mohly předložit pozitivní reference. Jedním z kritérií, které rozhodlo o výběru společnosti BAU – STAV, bylo také to, že je to karlovarská firma. „Z předložených nabídek byla ta společnost BAU – STAV vybrána jako nejvhodnější. Díky poměrně tvrdým smluvním podmínkám nebude původně předpokládaná cena ve výši 30 milionů korun překročena," uvedl Donath.

Nyní se dokončuje zajištění svahu za domem Stallburg. Společnost PRAGOSTAV ukončí práce na přelomu listopadu a prosince a staveniště bude předáno společnosti BAU – STAV. Náklady na sanaci svahu, který je majetkem státu, bude kolem tří milionů korun. Po strojích pracují na jeho zabezpečení horolezci. Úprava svahu byla nezbytná před rekonstrukcí Stallburgu.

Po zahájení opravy zastřešení hotelu Praha v Kyselce, které nařídil firmě karlovarský magistrát, je to druhá stavební akce na budovách KMV. Společnost vlastní v Kyselce několik objektů. Práce na hotelu Praha začaly, v objektu Löschner bude muzeum. „Objekty bývalých kanceláří, které jsou v dobrém stavu, budou dále udržovány v souladu se zákonem. Na pořadu dne jsou úvahy o jejich propojení se stávajícím výrobním závodem," doplnil Donath.

Většina budov v Kyselce je ve vlastnictví společnosti RIS. Vložila je do obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka. Jejími zakladateli jsou také KMV, majitel zámku v Chyši Vladimír Lažanský, město Karlovy Vary a obec Kyselka. KMV do společnosti vložily 20 milionů korun. Podle Lažanského by první práce na zabezpečení objektů ve zdevastovaných lázních měly začít ještě letos.

Autor: ČTK

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení