Dnes si lidé připomínají dvaadvacet let od pádu komunismu. Ti, kteří revoluční události aktivně prožívali, potvrzují, že ne vše je tak dobré, jak očekávali.


„Po těch dvaceti dvou letech mi rozhodně není nikterak veselo. Rozhodně bych uvítal, aby se současní politici snažili o větší stabilitu. Doufám, že například v Karlových Varech se politici nějak domluví a budou lidem zkvalitňovat životní situaci. Celkově by méně hádek a šarvátek v politice neškodilo. To je po těch letech asi mé největší přání,” konstatoval senátor Jan Horník, který se revolučních událostí v roce 1989 aktivně účastnil.

Ten potvrdil, že si vždy 17. listopad připomíná. „Pravidelně jezdím do Karlových Varů, zapálím u hlavní pošty svíčku a vzpomínám si na to, jak to před těmi lety při protestech vypadalo,” řekl Horník. „Vždy tam rád potkávám i další kolegy, se kterými jsme se tam v těch historických dnech potkávali. Myslím, že každý člověk by se v tento svátek měl na chvíli zastavit a popřemýšlet,” dodal senátor.

Podobný názor na neutěšenou situaci mají i občané. „V roce 1989 jsem jásal, že jdou komunisti od válu. Když se ale nyní podívám na televizi, tak je mi z toho hrozně, jaké špinavosti se dějí. Doufám, že se to časem zlepší, ale zatím mi to připadá jen tak, že totalitu komunistů nahradila totalita peněz a sobeckých podnikatelů, co ničí náladu lidí,” posteskl si Jindřich Zelenka z Karlových Varů.