VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj rozhodl o podpoře aktivit v oblasti prevence kriminality

Karlovarský kraj – Příspěvky dostala řada projektů, které se snaží zajistit lepší budoucnost problémovým jedincům.

12.6.2012
SDÍLEJ:

Karlovarský krajFoto: Deník/Archiv

Krajští zastupitelé rozhodli o podpoře projektů pro prevenci kriminality. Celkem byly poskytnuty finance pěti z osmi žadatelů, kteří se na této prevenci podílejí.

„Mezi projekty bylo celkem rozděleno dvě stě tisíc korun z rozpočtu kraje a patří mezi ně projekty Nauč se bránit, Víkend plný zážitků, Dejte nám čas a my ukážeme, co je v nás, Pojeďme na výlet a Podzimky jinak," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák. „Dvě stě tisíc korun je stejná částka, kterou jsme organizacím rozdělili i v loňském roce," dodal Čermák.

Nauč se bránit

„Cílem projektu je prevence v oblasti kyberšikany. Snahou bude podpora sociální prevence zaměřené na pomoc rizikovým skupinám. Projekt bude realizován na ubytovně v Kraslicích formou třídenního semináře. Určen bude pro dvacet vedoucích pracovníků z Karlovarského kraje, jejichž práce spočívá ve volnočasových aktivitách s dětmi a mládeží," uvedla Jana Pavlíková, tisková mluvčí kraje.

Víkend plný zážitků

„Tento projekt je určen pro děti a mládež ve věku od šesti do patnácti let se sociálně patologickými jevy. Těmi jsou například výchovné problémy, experimentování s návykovými látkami a podobně. Pro dvacet dětí z této cílové skupiny bude realizován víkendový pobyt ve škole v přírodě Doubrava, jehož program bude zaměřen zejména na efektivní trávení volného času," pokračovala Pavlíková.

Dejte nám čas a my ukážeme, co je v nás

„Zde půjde o snahu o eliminování sociálně patologických jevů v Aši, a to formou přímé práce s problémovými dětmi a mládeží. Projekt vychází ze sociální prevence podporující sociální začleňování okrajových skupin. Projekt je rozvržen do pěti víkendových setkání celkem pro třicet dětí. Každý víkend pak bude zaměřen na tvořivé dílny," dodala mluvčí.

Pojeďme třeba na výlet

„V tomto projektu jde o zkvalitnění života a rozšíření perspektivy dětí a mládeže žijících ve vyloučené romské komunitě Dobrá Voda u Toužimi. Obsahem projektu jsou tvořivé dílny, taneční kroužek a základy etikety. Vzájemnému pomáhání se účastníci budou učit při soutěžích a veřejných akcích. V rámci projektu budou pro děti organizovány vícedenní výlety," doplnila Pavlíková.

Podzimky jinak

„Cílem je začlenění jedinců žijících ve společensky nepodnětném prostředí. Potřebnou skupinou projektu budou děti z vytipovaných problémových lokalit města Karlovy Vary. Mezi tyto lokality patří Doubí, Dvory, Stará Role, Dům pro matky s dětmi a ZŠ, MŠ a praktická škola Karlovy Vary. Projekt bude realizován v sobotních aktivitách v září, listopadu, prosinci a o podzimních prázdninách," dokončila mluvčí.

„Celkem bylo přiděleno projektu Nauč se bránit čtyřicet tisíc korun, Víkendu plnému zážitků dvaatřicet tisíc korun, projektu Dejte nám čas a my ukážeme, co je v nás padesát tisíc korun, Pojeďme třeba na výlet čtyřicet dva tisíc korun a Podzimkám jinak šestatřicet tisíc korun," doplnil Miloslav Čermák.

Autor: Zdeněk Hnízdil

12.6.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení