VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Kruháč' kvůli dopravě, či těžbě?

Dalovice - V Dalovicích probíhá v současné době diskuze nad novým územním plánem. Ten počítá i s budoucí stavbou kruhového objezdu, který by obec napojil na silnici I/13. Někteří místní obyvatelé to však vidí jako přípravu na budoucí těžbu Sedleckého kaolinu ve Všeborovicích.

23.2.2015
SDÍLEJ:

'Kruháč' kvůli dopravě, či těžbě?Foto: Vladimír Meluzín

Nový územní plán obce Dalovice je rozpracován. Na podzim roku 2014 proběhlo veřejné projednání a v současné době se ke vzneseným námitkám a připomínkám vyjadřují všechny dotčené orgány. Nejčastěji opakovaným tématem předložených připomínek k územnímu plánu je vymezení území pro případnou výstavbu sjezdu ze silnice číslo I/13 v lokalitě V Břízkách, ve směru na Karlovy Vary.

„Územní plán v žádném případě neřeší technické řešení zmiňovaného sjezdu, nelze tedy tvrdit, že se jedná o kruhový objezd. Stejně jako je v územním plánu vymezeno území pro zamýšlený obchvat Karlových Varů, i my požadujeme vymezit území pro řešení dopravní situace v obci," řekl starosta Dalovic Jiří Karas.

Podle něho je to dáno hledáním možnosti, jak do budoucna obci ulevit od hustoty dopravy. „Varianta, kterou se snažíme zakreslit do územního plánu, je vzhledem k požadovaným délkám připojovacích pruhů jediná možná," upozorňuje.

Starosta však odmítá, že by tato varianta mělo co do činění s možnou těžbou v Dalovicích.

„Toto téma bylo hlavním bodem předvolební kampaně některých stran. Bezprostředně sjezd s těžbou nesouvisí. Jsme lživě obviňováni, že chceme sjezd postavit, aby Sedlecký kaolin mohl začít těžit. Obec výstavbu sjezdu neplánuje a vzhledem k finanční náročnosti na to ani nemá," odpověděl na dotaz Karas a dodává, že v případě nechtěné těžby bentonitu ve Všeborovicích výstavba sjezdu může podstatnou část území obce ochránit .

O tom, kdy se bude o novém územním plánu hlasovat, zatím není jasno. Čeká se na vyjádření dotčených orgánů. Jejich připomínky totiž musí Dalovice akceptovat a zanést do plánu.

„Není vyloučené ani nové veřejné projednání," uzavřel starosta s tím, že plán na sjezd už předběžně zkonzultoval s Ředitelstvím silnic a dálnic a tato varianta vzešla jako jediná možnost.

Autor: Petr Toman

23.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení