VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní think tank aneb jak efektivně spolupracovat

Karlovy Vary – Druhé moderované diskusní setkání zástupců kulturních organizací, obchodní sféry, vzdělávacích institucí a spolků působících v lázeňské zóně nazvané Kulturní think tank: jak nastavit a udržet efektivní spolupráci aktérů v lázeňské zóně se konalo v Karlových Varech. Setkání uspořádaly Statutární město Karlovy Vary a kulturní iniciativa Vzbuďme Vary.

26.6.2017
SDÍLEJ:

Inspirací jsou i Chebské dvorky.Foto: Deník/ Václava Simeonová

„Aby se podařilo oživit význam lázeňské zóny ve vnitřním fungování města, je nezbytná aktivní spolupráce co nejširšího spektra různých subjektů, které mají možnost dění v lázeňské zóně ovlivňovat,“ řekl primátor města Petr Kulhánek. Právě otázka, kdo je kulturním hráčem v prostoru lázeňské zóny, zazněla v úvodu diskuse. „Většinou si neuvědomujeme, že jsme to i my. Ať už jsme pouhými občany, či řediteli nějaké instituce. Kdo může převzít za dění ve veřejném prostoru část odpovědnosti,“ řekla v debatě zástupkyně kulturní iniciativy Vzbuďme Vary Tereza Hadravová. Dodala, že think-tankové setkání má podpořit komunikaci mezi těmi, kteří veřejný prostor již aktivně formují či do něj chtějí vstupovat, ať už vlastními aktivitami, nebo jinou podporou.

Debata rovněž ukázala, že kulturními hráči nejsou jen přímí pořadatelé kulturních akcí, ale také sami diváci. Diskuse se proto dotkla i otázky, jakým způsobem lze podporovat formy aktivního diváctví. Zaujala mě možnost participativního organizování kulturních akcí,“ uvedl Jiří Hanek ze spolku PROTEBE live, který provozuje galerii SUPERMARKET wc.

Setkání se zúčastnily také zástupkyně spolku Nová Síť, který podporuje kulturní organizátory a kulturu v regionech. "Společné akce, na kterých se podílí mnoho aktérů z jednoho místa, se s úspěchem organizují v jiných městech. Příkladem může být Máme otevřeno v pražských Holešovicích, kde galerie, instituce, ale i hospody, bary a hotely v jeden den od 18:00 do 22:00 otevřou brány dokořán, ukážou normálně nepřístupné prostory a uspořádají nějakou akci nebo dají na něco takovou slevu, “ sdělila Dagmar Kantorková, ředitelka Nové sítě.

Účastníci setkání se dohodli, že návrh podobné jednodenní akce připraví iniciativa Vzbuďme Vary. Inspirovat se bude i Chebskými dvorky a karlovarské organizace si na něm vyzkoušejí vzájemnou spolupráci. „Přes prázdniny vytvoříme koncept akce, oslovíme další karlovarské hráče, s nimiž se o něm budeme bavit, a na příštím setkání jej můžeme představit,“ uvedla Tereza Dvořáková z kulturní iniciativy Vzbuďme Vary.

Autor: Vladimír Meluzín

26.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení