VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bau-Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici

Karlovy Vary — Bau–Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici. Jde o neprodejnou městskou parcelu, na níž není podle katastru nemovitostí možné stavět.

18.8.2008
SDÍLEJ:

Louka s výměníkem. Na parcele, o kterou má stavební firma zájem, se nyní nachází krásná louka a výměník.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Máte zájem o nějakou lukrativní městskou parcelu v Karlových Varech, i když není právě na prodej, a hodláte na ní postavit bytový dům i přesto, že nejde o stavební pozemek? Pak postupujte jako stavební firma Bau – Stav. Ta totiž požádala vedení radnice o pronájem neprodejné městské parcely na exkluzivní adrese – v Křižíkově ulici, kde chce postavit bytový dům. A karlovarští radní jí vyhověli.

Alespoň to vyplývá z usnesení rady i z vyjádření šéfa této společnosti Milana Špičky, i když úředníci radnice nyní přišli se zprávou, že město tento pozemek firmě nepronajalo.

„Ano, je to pravda. Máme zájem o tuto parcelu a nyní na ni zpracováváme studii. Chtěli bychom zde postavit bytový dům,“potvrdil Špička. Podle něho platí v daném území přísná kritéria, která si hlídají stavební úřad i památkáři.

„Ve spolupráci s nimi dáváme studii dohromady. Jednáme se všemi dotčenými orgány, abychom vyhověli podmínkám. Naše firma se neustále zajímá o rozvojové lokality ve městě a tato byla jednou z nich,“ podotkl podnikatel.

Na dotaz, zda na této parcele je vůbec možné stavět, odpověděl: „Územní plán to umožňuje. Ale nyní se má zpracovávat ještě nový. Každopádně výstavba je možná už díky tomu předchozímu,“dodal. Jenomže podle aktuálního výpisu z katastru nemovitostí je jediným možným využitím dané parcely pouze zeleň, pozemek má charakter ostatní plochy (nikoliv stavební parcely).

Navíc jde o rozsáhlé chráněné území označené stupněm jedna.

Na dotaz, kolik platí Bau – Stav městu za takovéto využití pozemku, mluvčí radnice Jakub Kaválek odpověděl: „Na pozemek nebyla s touto firmou sepsána žádná smlouva, neplatí za něj žádný nájem, a daná parcela je tak volná.“

Jenomže usnesení rady hovoří o něčem zcela jiném. O pozemek o rozloze přes dva tisíce metrů čtverečních poprvé zažádal Bau – Stav na konci loňského roku. Rada města 20. listopadu schválila, že tuto parcelu firmě pronajme jako přímému zájemci, a to za roční nájemné s DPH ve výši 327 tisíc na dobu neurčitou. Jako důvod bylo zmíněno podnikání – zpracování studie zástavby pozemku.

Jak Kaválek následně reagoval, informace o pronajmutí pozemku mu poskytl šéf odboru majetku Jan Choulík. „Podle něho na pozemek nikdy nebyla smlouva uzavřena,“ vysvětlil mluvčí.

Pokud by se tak stalo, musela by se na tom rada usnést. Ta se ale touto záležitostí zabývala znovu až 22. července, kdy primátorka Veronika Vlková (ODS) byla pověřena podepsáním plné moci pro společnost Bau – Stav. V usnesení se píše: „Rada zmocnila akciovou společnost podat za město na všechny příslušné orgány státní správy i samosprávy žádosti o vydání závazných stanovisek k záměru výstavby Bytový dům Green Point a vést s těmito orgány související jednání. Tato moc se uděluje na dobu určitou, a to do 31. prosince roku 2008.“

Autor: Jana Kopecká

18.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Antropologický průzkum vede tým Andreje Shbata (vlevo). Po zdokumentování odebíral vzorky DNA.

Co prozradí mumie z krypty chodovského kostela?

Motokros Loket 2017
5

Muž střílel po motorkářích, jednoho z nich trefil do spánku

Zásoby na válku našel v okapu

Karlovy Vary – Stará munice může být nebezpečnější, než úplně nové náboje a granáty. Toho si byl vědom i jednaosmdesátiletý muž, který při čištění okapů a dopadů narazil na předmět, který připomínal právě starou munici.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Krajští zastupitelé pracují i o prázdninách, sejdou se ve středu

Karlovarský kraj – Krajští zastupitelé neoddechnou ani o prázdninách. Jednání krajského zastupitelstva se totiž koná ve středu 26. července, a to od 9 hodin v zastupitelském sále budovy Krajského úřadu.

Zloděj smolař sedí ve vězení

Karlovarsko - Příběh jako z grotesky se stal neúspěšnému bankovnímu zloději. Sedmadvacetiletý muž z Chodova si sice nic z banky neodnesl, ale i tak mu hrozí tři roky ve vězení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení