VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bau-Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici

Karlovy Vary — Bau–Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici. Jde o neprodejnou městskou parcelu, na níž není podle katastru nemovitostí možné stavět.

18.8.2008
SDÍLEJ:

Louka s výměníkem. Na parcele, o kterou má stavební firma zájem, se nyní nachází krásná louka a výměník.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Máte zájem o nějakou lukrativní městskou parcelu v Karlových Varech, i když není právě na prodej, a hodláte na ní postavit bytový dům i přesto, že nejde o stavební pozemek? Pak postupujte jako stavební firma Bau – Stav. Ta totiž požádala vedení radnice o pronájem neprodejné městské parcely na exkluzivní adrese – v Křižíkově ulici, kde chce postavit bytový dům. A karlovarští radní jí vyhověli.

Alespoň to vyplývá z usnesení rady i z vyjádření šéfa této společnosti Milana Špičky, i když úředníci radnice nyní přišli se zprávou, že město tento pozemek firmě nepronajalo.

„Ano, je to pravda. Máme zájem o tuto parcelu a nyní na ni zpracováváme studii. Chtěli bychom zde postavit bytový dům,“potvrdil Špička. Podle něho platí v daném území přísná kritéria, která si hlídají stavební úřad i památkáři.

„Ve spolupráci s nimi dáváme studii dohromady. Jednáme se všemi dotčenými orgány, abychom vyhověli podmínkám. Naše firma se neustále zajímá o rozvojové lokality ve městě a tato byla jednou z nich,“ podotkl podnikatel.

Na dotaz, zda na této parcele je vůbec možné stavět, odpověděl: „Územní plán to umožňuje. Ale nyní se má zpracovávat ještě nový. Každopádně výstavba je možná už díky tomu předchozímu,“dodal. Jenomže podle aktuálního výpisu z katastru nemovitostí je jediným možným využitím dané parcely pouze zeleň, pozemek má charakter ostatní plochy (nikoliv stavební parcely).

Navíc jde o rozsáhlé chráněné území označené stupněm jedna.

Na dotaz, kolik platí Bau – Stav městu za takovéto využití pozemku, mluvčí radnice Jakub Kaválek odpověděl: „Na pozemek nebyla s touto firmou sepsána žádná smlouva, neplatí za něj žádný nájem, a daná parcela je tak volná.“

Jenomže usnesení rady hovoří o něčem zcela jiném. O pozemek o rozloze přes dva tisíce metrů čtverečních poprvé zažádal Bau – Stav na konci loňského roku. Rada města 20. listopadu schválila, že tuto parcelu firmě pronajme jako přímému zájemci, a to za roční nájemné s DPH ve výši 327 tisíc na dobu neurčitou. Jako důvod bylo zmíněno podnikání – zpracování studie zástavby pozemku.

Jak Kaválek následně reagoval, informace o pronajmutí pozemku mu poskytl šéf odboru majetku Jan Choulík. „Podle něho na pozemek nikdy nebyla smlouva uzavřena,“ vysvětlil mluvčí.

Pokud by se tak stalo, musela by se na tom rada usnést. Ta se ale touto záležitostí zabývala znovu až 22. července, kdy primátorka Veronika Vlková (ODS) byla pověřena podepsáním plné moci pro společnost Bau – Stav. V usnesení se píše: „Rada zmocnila akciovou společnost podat za město na všechny příslušné orgány státní správy i samosprávy žádosti o vydání závazných stanovisek k záměru výstavby Bytový dům Green Point a vést s těmito orgány související jednání. Tato moc se uděluje na dobu určitou, a to do 31. prosince roku 2008.“

Autor: Jana Kopecká

18.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tradičními účinkujícími Kyselských slavností je také kapela Bád Boys, v čele s Josefem Šorfou, který provádí zájemce pravidelnými prohlídkami opravovaných lázní.

Na slavnosti vás dopraví historické vlaky

HISTORICKÝ PRŮVOD se všemi významnými postavami jáchymovských dějin je součástí zahájení každý rok.

Lázně oslaví narozeniny Marie Curie

KV Arenu ovládne mezinárodní basketbal žen

Karlovy Vary – České basketbalistky čeká první zápasová prověrka před blížícím se domácím evropským šampionátem (16. – 25. června v Praze a Hradci Králové). Pro letošní premiéru si vybraly dobře známou KV Arenu, kde v roce 2010 při poslední velké akci v České republice slavily nečekaný titul vicemistryň světa.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

O víkendu začíná třetí ročník běžeckého seriálu „Rozhledny v pohybu"

Karlovy Vary – Tento víkend odstartuje v Karlových Varech třetí ročník běžeckého seriálu nazvaný „Rozhledny v pohybu". Jedná se o sérii čtyř kratších běhů do vrchu v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Základním myšlenkou těchto akcí je, aby si všichni účastníci užili příjemně strávený den v přírodě, poznali krásy našeho regionu, příjemně se pobavili a přitom si zasportovali.

Ignoroval pracovní postup a zranil kolegu. Teď mu hrozí rok ve vězení

Karlovarsko - Bolestné sevření mezi skladovacími paletami neměl v plánu, ale díky nedbalosti devatenáctiletého mladíka ze Sokolovska byl rád, že to přežil.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies