VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bau-Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici

Karlovy Vary — Bau–Stav má plnou moc na stavbu domu v Křižíkově ulici. Jde o neprodejnou městskou parcelu, na níž není podle katastru nemovitostí možné stavět.

18.8.2008
SDÍLEJ:

Louka s výměníkem. Na parcele, o kterou má stavební firma zájem, se nyní nachází krásná louka a výměník.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Máte zájem o nějakou lukrativní městskou parcelu v Karlových Varech, i když není právě na prodej, a hodláte na ní postavit bytový dům i přesto, že nejde o stavební pozemek? Pak postupujte jako stavební firma Bau – Stav. Ta totiž požádala vedení radnice o pronájem neprodejné městské parcely na exkluzivní adrese – v Křižíkově ulici, kde chce postavit bytový dům. A karlovarští radní jí vyhověli.

Alespoň to vyplývá z usnesení rady i z vyjádření šéfa této společnosti Milana Špičky, i když úředníci radnice nyní přišli se zprávou, že město tento pozemek firmě nepronajalo.

„Ano, je to pravda. Máme zájem o tuto parcelu a nyní na ni zpracováváme studii. Chtěli bychom zde postavit bytový dům,“potvrdil Špička. Podle něho platí v daném území přísná kritéria, která si hlídají stavební úřad i památkáři.

„Ve spolupráci s nimi dáváme studii dohromady. Jednáme se všemi dotčenými orgány, abychom vyhověli podmínkám. Naše firma se neustále zajímá o rozvojové lokality ve městě a tato byla jednou z nich,“ podotkl podnikatel.

Na dotaz, zda na této parcele je vůbec možné stavět, odpověděl: „Územní plán to umožňuje. Ale nyní se má zpracovávat ještě nový. Každopádně výstavba je možná už díky tomu předchozímu,“dodal. Jenomže podle aktuálního výpisu z katastru nemovitostí je jediným možným využitím dané parcely pouze zeleň, pozemek má charakter ostatní plochy (nikoliv stavební parcely).

Navíc jde o rozsáhlé chráněné území označené stupněm jedna.

Na dotaz, kolik platí Bau – Stav městu za takovéto využití pozemku, mluvčí radnice Jakub Kaválek odpověděl: „Na pozemek nebyla s touto firmou sepsána žádná smlouva, neplatí za něj žádný nájem, a daná parcela je tak volná.“

Jenomže usnesení rady hovoří o něčem zcela jiném. O pozemek o rozloze přes dva tisíce metrů čtverečních poprvé zažádal Bau – Stav na konci loňského roku. Rada města 20. listopadu schválila, že tuto parcelu firmě pronajme jako přímému zájemci, a to za roční nájemné s DPH ve výši 327 tisíc na dobu neurčitou. Jako důvod bylo zmíněno podnikání – zpracování studie zástavby pozemku.

Jak Kaválek následně reagoval, informace o pronajmutí pozemku mu poskytl šéf odboru majetku Jan Choulík. „Podle něho na pozemek nikdy nebyla smlouva uzavřena,“ vysvětlil mluvčí.

Pokud by se tak stalo, musela by se na tom rada usnést. Ta se ale touto záležitostí zabývala znovu až 22. července, kdy primátorka Veronika Vlková (ODS) byla pověřena podepsáním plné moci pro společnost Bau – Stav. V usnesení se píše: „Rada zmocnila akciovou společnost podat za město na všechny příslušné orgány státní správy i samosprávy žádosti o vydání závazných stanovisek k záměru výstavby Bytový dům Green Point a vést s těmito orgány související jednání. Tato moc se uděluje na dobu určitou, a to do 31. prosince roku 2008.“

Autor: Jana Kopecká

18.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Kynžvart.

Tip na výlet: Zámek plný pokladů ukazuje exponáty z depozitu

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Dukelských hrdinů v Karlových Varech

V malém kraji je nás už zase méně. Kde se pokles zastaví?

Karlovarský kraj - Co do počtu obyvatel je Karlovarský kraj v České republice nejmenší. A nic se na tom nezmění ani po prvním pololetí letošního roku.

Tourfilm slaví půl století

Karlovy Vary - Letošní jubilejní 50. ročník festivalu turistických filmů Tourfilm nabídne od 5. do 7. října divákům více než 350 snímků.

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje nově narozené děti

FOTO: Devět cizinců si musí zabalit kufry a cestovat domů

Karlovarský kraj – Devět cizinců, kteří pobývali nelegálně v České republice. si musí zabalit kufry a odcestovat domů. Předtím ještě nějaký čas stráví v policejní cele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení