VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Betlémské světlo míří do Karlových Varů

Karlovy Vary — Stejně jako vloni, i letos do všech domovů v České republice před Vánoci míří Betlémské světlo.

19.12.2008
SDÍLEJ:

Foto: DENÍK

O Betlémském světle — Tradice, která má smysl

Stejně jako vloni, iletos do všech domovů vČeské republice před Vánoci míří Betlémské světlo. To, že se jedná onovodobou vánoční tradici, ví dnes už každý. Světlo, které se každoročně zapálí vBetlémě a pak putuje do všech domácností napříč Evropou, se znovu dostává ik nám. Doma ho každoročně mají nejen mladí a staří, ale icelé rodiny sdětmi.

Symbol Vánoc nemůže chybět užádné štědrovečerní večeře, utvoření atmosféry při rozdávání dárků, ani když sdětmi zapalujete svíčky ve skořápkách, které vyplouvají na svou cestu. Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po tak dlouhé cestě, znamená zapojit se do obrovského řetězu a být při tom! Být při tom, co spojuje před Vánoci statisíce lidí…

Odkud se bere?

Betlémské světlo knám tradičně poputuje zVídně, kde ho rakouští skauti předají otřetím adventu 13. prosince delegacím zcelé Evropy. Za Česko převezmou plamen ve Vídni skauti zBrna. Vsobotu 20. prosince se pak začne rozvážet do všech koutů republiky.

Betlémské světlo v Karlových Varech

Do Karlových Varů dorazí v sobotu 20. prosince ve 14.47 vlakem na Horní nádraží. Tam ho převezmou karlovarští skauti z ORIONu. Jestliže to na nádraží nestihnete, nezoufejte, protože skauti ho budou u sebe střežit až do Štědrého dne a bude jistě plno dalších možností, kde si ho připálit.

V sobotu na Vánočním koncertu, který pořádají skauti z ORIONu a Bystřiny. Začátek je v 16 hodin v modlitebně Baptistů ve Staré Roli (konečná autobusů 3, 15), dále 24. prosince mezi 9. a 10. hodinou u knihkupectví naproti Tržnici. Další bližší informace podá Michal Rendl na mobilu 777 909 885.

Za skauty z karlovarského přístavu ORION přeje požehnané Vánoční svátky a plno splněních přaní a mnoho štěstí a zdraví v roce 2009

Michal Rendl

19.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení