VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice připravuje další byty k prodeji. Losem, nebo licitací

Karlovy Vary — Karlovy Vary mapují městský bytový fond. Lidé v sociální nouzi mají šanci jen na ubytovnu.

27.8.2008
SDÍLEJ:

Když představitelé karlovarské radnice (na snímku zprava náměstci Jana Petříková, Tomáš Hybner a Petr Keřka) slavnostně přebírali byty v Mozartově ulici, nešetřili chválou. Dnes část těchto bytů obývají úředníci karlovarského magistrátu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Zatímco karlovarské realitní kanceláře nabízejí Karlovarákům byty za pět až deset milionů korun, sociálně slabší rodiny si o bytu v lázních mohou nechat jen zdát. A u města naději na bydlení hledat nemohou. Poslední byty, které město vlastní, se rozhodlo prodat.

„Tato situace se řeší vlastně už rok. Po tuto dobu diskutujeme, jak s byty naložit. Nyní máme dvacet až třicet bytů volných, ale zatím jsme nenašli shodu, jakým způsobem je privatizovat. Zda licitací, tedy dát přednost nejvyšší nabídce, nebo losem,“ uvedl Jaroslav Borka (KSČM), vedoucí bytové komise karlovarského magistrátu. Ten je bytovou politikou radnice téměř roztrpčen.

„Pokud by šlo o havárii či bychom museli řešit přestěhování lidí kvůli jiným problémům, pak nemáme, kam bychom je dali. Zbývají jenom ubytovny,“ vysvětlil problém Borka.

Podle Borky zatím neexistuje koncepce bytové politiky ve městě. Zastupitelé ji totiž řeší už rok a stále není dokončena. Na dotaz, zda radnice skutečně zvažuje i prodej ubytoven, konkrétně Drahomíry, Borka odpověděl, že o tom ví, ovšem zatím není o ničem rozhodnuto.

„Bytový fond města se neustále rozprodává, a bytová komise ztrácí opodstatněnost. Město mělo nedávno ve vlastnictví tři tisíce bytů, ovšem dnes jich je pouhých patnáct set. A ty jsou obsazené,“ vysvětlil.

Magistrát má k dispozici i tak zvané služební byty v Mozartově ulici, z těch ale zbývá volný pouze jeden.

„To je rezerva. Tyto byty mají v pronájmu lidé, kteří pracují pro karlovarský magistrát, například ředitelka mateřské školy, základní školy a podobně. To myslím, že je v pořádku, protože u nich se nájemní smlouva posuzuje každý rok, a pokud by tito nájemníci už nepracovali pro magistrát, byt by museli opustit,“ vysvětlil Borka.

To se stalo v případě bývalého šéfa Karlovarského symfonického orchestru Formáčka. „Když u této příspěvkové organizace skončil, byt vrátil městu,“ uvedl Borka. Podle něj ale Karlovým Varům citelně chybějí startovací byty, i když i on si je vědom toho, že právě tyto byty by po jednom roce nájemní smlouvy získalo město zpět od nájemníků jen s velkými obtížemi.

Autor: Ivana Kalinová

27.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení