71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Soud dal za pravdu Hnutí Doktoři

Hejtman zmizel. Na billboardu Doktorů už hejtman Josef Pavel nefiguruje. Studenti ho přestříkali sprejem.

Hejtman zmizel. Na billboardu Doktorů už hejtman Josef Pavel nefiguruje. Studenti ho přestříkali sprejem. Autor: DENÍK/Jana Kopecká

14.10.2008 16:00

Karlovy Vary — Hnutí Doktoři vyhrálo soudní spor s karlovarským hejtmanem Josefem Pavlem (ODS).

V úterý se obě strany dozvěděly, že plzeňský soud dal za pravdu Doktorům ve věci sporného billboardu, který Hnutí vyvěsilo na dvou místech v Karlových Varech. Na nich byl znázorněn hejtman, u něhož byla bublina se vzkazem: „Volte doktory. Já už na to fakt nemám.“ Hejtman Pavel se cítil předvolebním billboardem dotčen a požádal soud o předběžné opatření. Chtěl tím tak docílit, aby byl plakát co nejdříve odstraněn. Soud ale předběžné opatření nevydal.

„Co na to mám říkat? Soud nerozhodl o meritu věci, tedy v samotné věci, ale zabýval se jen možným předběžným opatřením. Verdikt nechci komentovat,“ uvedl karlovarský hejtman. Zároveň ale přiznal, že je zklamaný. „Jsem zklamán z tohoto nového stylu politiku a mrzí mě, že tento nový fenomén je tak trochu legalizován. S rozhodnutím soudu ale žádný problém nemám,“ tvrdil.

Pavel už nyní ale pohrozil možným podáním žaloby na Hnutí Doktoři, a to kvůli ochraně na svou osobnost. „Zvažuji určité další kroky. Rozhodnu se po volbách, až uvidím, zda mě billboard poškodil či nikoliv,“ dodal.

Kandidáty Hnutí včerejší zpráva potěšila. Ačkoliv soud rozhodl v jejich prospěch a billboard by tak nemuseli odstraňovat, přesto se rozhodli, že hejtman už na něm figurovat nebude.

„Udělali jsme směrem k hejtmanovi vstřícný krok a poskytli jsme tyto plochy k výtvarném happeningu studentů grafického designu keramické školy,“ reagovala Berenika Podzemská, lídr Doktorů.

(jako, iva)

Tiskové prohlášení hnutí Doktoři k billboardu

Pan hejtman Pavel zneužil Hejtmanské listy placené z veřejných peněz k propagaci své osoby a ODS. Myslíme si, že každý slušný člověk, který udělá podobnou věc a navíc řídí kraj tak špatně, že je na posledních místech prakticky ve všech parametrech, je nejméně oblíbeným hejtmanem v naší zemi, by se měl občanům omluvit a odstoupit.

Pan hejtman to neudělal a naopak polepil svým obličejem a prázdnými hesly celý kraj.

Naše hnutí právě takovéto počínání glosovalo. Prostě jsme udělali politický vtip. Pamatujeme si, že se za komunistů politické vtipy říkat nesměly. Politická satira však patří podle nás k politické kultuře demokratické společnosti. Zdá se, že pan hejtman smysl pro humor nemá.

Přestože soud rozhodl v náš prospěch, uděláme směrem k hejtmanovi vstřícný krok a poskytneme tyto plochy k výtvarnému happeningu studentům grafického designu SŠK.

Za hnutí Doktoři
Berenika Podzemská
Karlovy Vary, 14. října 2008

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jiří Kotek, manažer Alternativy, představil program sdružení.

Alternativa představila program pro nadcházející krajské volby

KARLOVY VARY - Sdružení sedmi menších politických stran vstupuje do boje o úspěch v krajských volbách.

Do 12. srpna musejí politická hnutí a strany odevzdat kandidátky na Krajský úřad Karlovarského kraje. Samotné volby jsou stanoveny na 17. a 18. října.

Strany a hnutí už promýšlejí strategii na krajské volby

Karlovarský kraj - Podání kandidátek končí 12. srpna. Registraci zatím nepodala ani jedna politická strana.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: Virtuální hospoda
Baalamut 17.10.2008 14:24 195.22.49.*
Pic kozu do vazu, 3K jako vítěz, ten třetí, když se dva perou, to je majku nápad,....i když ta zkratka....ehm...
Re: Virtuální hospoda
gom 17.10.2008 14:14 88.102.17.*
Baalamute, je mi jasné, že Pavel může být zase hejtmanem a plakat kvůli tomu nebudu. Ale nadále budu dělat vše pro to, aby lidi o politicích měli co nejvíce informací. A to nejen touto diskusí, to je jen zlomek mé aktivity. Taky tě zdravim a někdy příště. Gom.
V diskusi je celkem 131 příspěvků, poslední byl vložen 17. 10. 2008, 14:24 vstup do diskuse

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›

Opora hokejové  reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Chystá se rozvod roku! Vendula Svobodová (40) zřejmě udělala definitivní tečku za svým manželstvím s… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz