VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza Doubová: Radní případ dosud neřešili

Karlovy Vary – Na podání vysvětlení zve policie vedení města. Rada se případem dosud nezabývala.

6.5.2009 11
SDÍLEJ:

Ivana Doubová, vedoucí stavebního úřadu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Ani po dvou měsících se karlovarští radní nezabývali případem Ivany Doubové, vedoucí karlovarského stavebního úřadu. Ta, aniž by informovala zastupitele o změně územního plánu na svých pozemcích, z nichž se po jejich souhlasu staly lukrativní stavební parcely, nebyla radou města vyzvána k podání vysvětlení. Do objasnění okolností kauzy rada Doubovou dočasně nepostavila mimo funkci. „Ctím presumpci neviny,“ uvedl primátor Hauptmann.

„Vedení města požádalo o čtyři právní výklady a stanoviska, a to o interní zpracování právním odborem města, o stanovisko externí právní kanceláře, o výklad Ministerstva vnitra České republiky a o stanovisko Krajského úřadu Karlovarského kraje. První tři jmenovaná již obdrželo, na stanovisko krajského úřadu čekáme. Obsahem stanovisek se bude následně zabývat vedení a rada města, které na jejich základě rozhodnou,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Karlovarský kraj si ovšem s analýzou dává načas. „V souvislosti s kauzou paní Doubové si krajský úřad na základě medializace tohoto případu vyžádal od magistrátu materiály ke změnám územního plánu, aby je mohl posoudit a vyhodnotit. V současné době ještě probíhá hodnocení těchto podkladů (nejsme vázáni žádnou konkrétní lhůtou), s výsledkem poté seznámíme magistrát,“ uvedla krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Na rozdíl od mlčení karlovarských radních se už případem Doubová zabývá Policie České republiky.

Trestní oznámení podal karlovarský zastupitel Jiří Kotek (Alternativa) a k podání vysvětlení byl už například pozván tajemník Jiří Vávra. „Policie zkoumá, zda nedošlo k porušení zákona a ke spáchání trestného činu,“ uvedl tajemník.

Ivana Kalinová, Jana Kopecká

Zastupitel Kotek: odpověď dávají radní sami

Začátkem dubna byla zveřejněna kauza vedoucí stavebního úřadu paní Doubové, která změnou územního plánu na svých pozemcích a jejich prodejem vydělala 26 milionů. V této souvislosti na ni podal zastupitel Jiří Kotek trestní oznámení.

Protože zastupitelstvo ani po dvou měsících nemá v programu jednání žádnou informaci, zeptali jsme se zastupitele Kotka, jak tuto situaci vnímá.
To, že rada města do dnešního dne vůbec neprojednala kauzu vedoucí stavebního úřadu, pokládám za skandální. Velmi tím trpí důvěryhodnost stavebního úřadu a o vedení města ani nemluvím, to je marnost.

Údajně se čeká na vyjádření krajského úřadu, není to jen hra na zdržování?
Jelikož se na něj město dva měsíce odvolává, je to zcela evidentní. Vedení města si doslova vyrábí dokumenty, kterými by chtělo zlehčit pochybení a dopady jednání vedoucí úřadu. Součinnost kraje i Langerova Ministerstva vnitra, které s vedením města obchoduje, pouze vypovídá o tristním stavu zpolitizované veřejné správy na všech stupních.

Budete proto chtít vědět, proč se to tak zdržuje, jaký je vývoj celé kauzy a proč radní s konečným verdiktem tak váhají?
Myslím, že svým chováním dávají odpověď radní sami. Snaží se paní vedoucí udržet za každou cenu a rychle dotahovat řadu rozdělaných kauz, ve kterých někoho zvýhodňují či prosazují své zájmy. Řada materiálů narychlo nacpaných do programu úterního jednání zastupitelstva to potvrzuje.

Vy se domníváte, že paní vedoucí se dopustila něčeho nekalého?
Zcela jednoznačně! Proto jsem po konzultaci s několika právníky a po vysvětlení primátora Hauptmanna na březnovém zastupitelstvu přistoupil k podání trestního oznámení. Ti lidé ztratili soudnost a je pro mě neuvěřitelné, co si ještě dokáží dovolit. Nestačí, že tunelují městský majetek, ale ještě lžou a intrikují.

Na karlovarský stavební úřad si stěžuje řada občanů, což má redakce Deníku potvrzené. Obracejí se lidé i na vás? Jak jim lze pomoci?
Desítky lidí mi sdělily své příběhy. Do několika jsem se nevěřícně ponořil. Téměř denně mě někdo neznámý na ulici oslovuje a děkuje mi. To přece není normální a asi to vypovídá o situaci ve městě.

Zdá se vám přirozené, že dosud radnice neobsadila odbor územního plánování a urbanistiky, nebo jej Karlovy Vary vůbec nepotřebují?
Tomuto tahu se zřízením odboru říkám „Keřkovina“. Pokládám to za nesystémovou hloupost, ale cítím v tom smysl. Ten spočívá ve vyčlenění užší skupiny, která bude ve městě zhodnocovat pozemky. Komu? To vyjeví čas, a koneckonců už nějakou dobu skutečně vyjevuje.

(iva)

6.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Soutěžní fotka může být z nejrůznějších akcí - třeba jako tato z dostihů.

Foťte město a vyhrávejte!

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Pšov – Velmi bolestivé a vážné zranění si způsobil šestapadesátiletý muž, který se v kravíně ve Pšově na Žluticku zřejmě omylem napil kyseliny.

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení