VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Zastupitelé jednali o zřízení fondu odložených primátorů

Karlovy Vary — Podle Martina Zemana (ČSSD) by do fondu město mělo z rozpočtu vložit milion korun.

11.3.2009 11
SDÍLEJ:

Primátor Werner Hauptmann (vpravo) a náměstek Petr Keřka.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Když zastupitelé projednávali provizi pro jednatele městské galerie U dvou čápů, netušili, že skončí u hlasování o zřízení fondu odložených a posléze i vysloužilých primátorů.

Městská galerie, jejímiž jednateli jsou Zdeněk Roubínek a Luboš Vopršal (ODS), totiž překročila rozpočet a zažádala město o dotaci ve výši 300 tisíc korun. Oběma jednatelům totiž radní přiřkli měsíční plat 15 tisíc korun a galerie začala být prodělečná.

Žádost o dotaci i plat jednatelů nejprve kritizoval zastupitel Petr Kulhánek (KOA), který uvedl, že je to výsměch všem ekonomickým principům.

Naprosto nekompromisně pak požadavek odmítl Jiří Kotek (Alternativa), který upozornil na to, že galerie může fungovat i bez dotací, jako například galerie bývalého primátora Václava Lokvence. „Zavádět trafiku pro vysloužilé primátory, aby nedělali ostudu, je nestoudné,“ uvedl a navrhl, aby město zřídilo fond vysloužilých primátorů, z něhož jim bude poskytovat příspěvek. Náměstkyně Dagmar Laubová (ODS) mu oponovala, že veškeré dotace jsou vždy prodělečné a město by galerii mělo podporovat. „Je to náš kulturní stánek,“ zdůraznila.

Pak se zvedla zastupitelka Veronika Vlková (ODS) a uvedla, že pokud zastupitelé budou hlasovat o fondu odložených primátorů, pak se jedná v jejím případě o střet zájmů a ona při hlasování opustí jednací síň.

K tomu se přidali také exprimátor Petr Keřka (ODS) a současný primátor Werner Hauptmann (ODS) a při hlasování odešli.

Radní Martin Zeman (ČSSD) celou absurdní debatu korunoval návrhem, aby město z rozpočtu vložilo do fondu odložených a navíc vysloužilých primátorů milion korun ročně a aby zastupitelstvo pověřilo současného primátora vypracováním statutu fondu.

„Pro budoucí primátory to ale neplatí,“ ozvalo se na Zemanovu adresu z davu.

Poslední slovo k téměř neuvěřitelnému bodu měl zastupitel Václav Larva (ČSSD). „Navrhuji usnesení rozšířit, protože perzekvuje ty, kteří pro svou hloupost nemohli být primátory a měli by na příspěvek právo také. To by neodpovídalo lidským právům a rovnosti příležitostí,“ řekl Larva.

Zastupitelé pak schválili tři sta tisíc pro městskou galerii a většinou hlasů odmítli zřídit fond odložených a vysloužilých primátorů. Pro byli tři zastupitelé, zdrželo se jich deset. Zbytek hlasoval proti.

Autor: Ivana Kalinová

11.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení