VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V rámci For Archu si zasoutěží učni

Karlovy Vary – Součástí stavebního veletrhu For Arch 2009 bude jako každoročně regionální kolo Soutěže učňů stavebních oborů SUSO.

17.6.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Hana Tonarová

Do letošního kola se přihlásilo 10 škol a soutěže se zúčastní 24 studentů z Plzně, Vimperku, Sokolova, Chebu, Rakovníka, Domažlic, Hluboše, Tábora, Plané a domácích Karlových Varů.

Budoucí truhláři poměří svůj um ve zhotovení dřevěné stoličky, studenti zednické profese předvedou své zkušenosti ve vyzdění příčky nebo uložení překladu. Praktická část proběhne ve čtvrtek 18. června od 10:30 do 17:45 a v pátek od 8:15 do 15:00. Poté následuje slavnostní vyhlášení soutěže SUSO.

Svou účast přislíbil i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, který osobně předá ceny těm nejlepším učňům.

Premiérově se stavební veletrh koná v novém Výstavním, sportovně–kulturním a kongresovém centru KV Aréna Karlovy Vary, která bude během veletrhu slavnostně otevřena, a dá se tak očekávat velký zájem návštěvníků této akce.

„Soutěž SUSO je nekomerční projekt, který již třináctým rokem nabízí žákům stavebních oborů možnost porovnat si formou soutěže své znalosti a praktické dovednosti. Ve spolupráci s partnery organizuje ABF, a.s., soutěž SUSO již od roku 1996. Soutěž se koná v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů. Soutěží se za 12 let zúčastnilo přes 3 000 žáků z českých, slovenských, německých, maďarských a polských škol,“ uvedli organizátoři této soutěže.

Cílem soutěže je formou popularizace stavebních řemesel a rukodělného umu zvýšit zájem žáků základních škol o stavební učební obory na straně jedné, na straně druhé zainteresovat podnikatelskou sféru a společně v regionech vybudovat základnu pro výběr jejich budoucích kvalifikovaných řemeslníků z domácích zdrojů.

Soutěž učňů stavebních oborů se vyhlašuje pro žáky 2. ročníků SOU, OU a učilišť, středních odborných škol a integrovaných středních škol. Regionální soutěžní kola jsou dvoudenní (finále třídenní), program je rozdělen na část teoretickou (test) a část praktickou. Soutěžní dvoučlenná družstva žáků předvedou své dovednosti na konkrétním zadání, jehož přesné znění se dozvědí v den soutěže (v minulosti se soutěžilo např. ve vyzdění příčky, uložení překladu, zhotovení dřevěné stoličky, květinového truhlíku, montáži sádrokartonové konstrukce atd.).

„Soutěžící pracují podle technického výkresu, jejž zhotovují odborníci z praxe, z řad sponzorských firem, cechů a odborných škol. Body z teoretické a praktické části se sčítají. Vítězové regionálních kol postupují do finále, které se koná při jubilejním 20. ročníku stavebního veletrhu FOR ARCH 2009 v Praze,“ doplňují informace organizátoři soutěže.

Ve všech regionálních kolech SUSO se soutěží v oboru zedník a truhlář.

Autor: Jan Havelka

17.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení