VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Garážovací dům: nic se nezmění

Karlovy Vary – Podle Petra Kulhánka (KOA) není legislativy, jak radnici přimět ke změně územního plánu.

16.2.2010 19
SDÍLEJ:

Garážovací dům s byty v Libušině ulici sice stojí na pozemcích, které jsou podle územního plánu určeny pouze pro dopravu, ale magistrát je spokojen. Dle vyjádření vedení města je tato stavba v souladu s územním plánem, a ten měnit nehodlá.Foto: DENÍK/Petr Przeczek

Karlovy Vary – Karlovarský magistrát nezmění územní plán kvůli garážovacímu domu s luxusními apartmány, ačkoliv tato lokalita je v územním plánu jako území pro dopravu a byty zde nemají co dělat. Vedení města, které tvoří koalice ODS a ČSSD, se stavbou nebude zabývat a k nápravě nejsou legislativní možnosti.

„Obdržené stanovisko renomované právní kanceláře potvrdilo názor Ministerstva pro místní rozvoj o objektivní existenci právně nepřijatelného stavu, zároveň však bohužel konstatuje, že bez existence vůle magistrátu města tento stav napravit neexistuje zákonný nástroj, jak jej k tomu přimět,“ uvedl opoziční zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa).

Magistrát ale k nápravě nevidí žádný důvod. „Garážovací dům v Libušině ulici je v souladu s územním plánem města a jeho stavba probíhala v souladu s platnou legislativou. Pro změnu územního plánu tedy neexistuje důvod,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

„Poté, co jsem si přečetl komentář náměstka Petra Keřky s urputným omíláním, že je vše v nejlepším pořádku, nelze podle objektivního stavu věcí dělat nic jiného než čekat. Čekat, zda podzimní volby přinesou změnu sebejistého arogantního stylu jednání vedení města. Tento styl nelze jinak než arogantním nazvat, pokud bez argumentace se zjevný rozpor nazývá souladem a pokud ten, kdo na rozpor upozorní, je nařčen, že poskytuje nepravdivé informace,“ dodal ke stanovisku magistrátu Kulhánek.

Stavba objektu v Libušině ulici u Imperialu byla původně povolena jako garážovací dům s komerčními prostory. měly zde být obchody, služby a sportovní prostory. Proto byl dům definován jako veřejně prospěšná stavba a snížena cena pozemku. Investor za něj městu zaplatil přibližně tři miliony korun. V průběhu výstavby byl ale objekt změněn na dům s byty, které investor prodává. Jeden z dvaceti luxusních apartmánů zde vyjde na přibližně dvanáct milionů korun a více.

Radnice nehodlá po majiteli doplacení ceny pozemku kvůli nedodržení původního záměru. Podle vedení města zde garáže postavil, stejně jako dodržel komerční prostory, i když je využil jinak. Navíc se změnou stavebního záměru město souhlasilo a byty i garáže už stavební úřad zkolaudoval.

„Nezbývá než setrvat v ostražitosti a sledovat, jak přípravu dalších akcí tohoto charakteru, tak přípravu nového územního plánu a pokusit se alespoň iniciovat jeho uvedení do souladu se skutečností,“ uzavřel celou kauzu zastupitel Petr Kulhánek.

Autor: Ivana Kalinová

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení