VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste v lázních obří hotel?

Karlovy Vary - Hotel Grand Majestic chce investor postavit v nejcennější zóně. Vedle kostela sv. Maří Magdaleny a naproti tryskajícímu Vřídlu.

18.7.2008 3
SDÍLEJ:

Tak to je Grand Majestic. V proluce vedle kostela sv. Maří Magdaleny (budova se dvěma věžemi v vpravo) by měl vyrůst obří superhotel. Už nyní ovšem tento projekt vzbuzuje protesty a hydrogeologové neskrývají obavy.Foto: Repro KD

Malé Las Vegas. Takovou přezdívku už dostal obří pětihvězdičkový hotel Grand Majestic, který chce investor postavit v centru nejcennější karlovarské lázeňské zóny, v proluce naproti tryskajícímu Vřídlu a přímo vedle kostela sv. Maří Magdaleny.

Jedenáctipatrový superhotel za 700 milionů korun chce v této lokalitě postavit společnost RLRE Eden Invest a provozovat homáfirma Eden Group. Autory architektonického návrhu jsou Alexander Mikoláš s kolegou Otou Kašparovským.

Krajský úřad Karlovarského kraje už zahájil zjišťovací řízení o vlivu stavby na životní prostředí.

„Hotel má mít 218 lůžek, tři restaurace, léčebné a wellness oddělení, obchody, parkovací místa pro 30 vozů v podzemních podlažích a zázemí pro personál. Celková plocha hotelu bude činit 3 609 metrů čtverečných. Plánovaná realizace stavby je od dubna 2009 do dubna 2018,“ uvedla Andrea Bocková, mluvčí krajského úřadu.

Zpracované oznámení záměru je k nahlédnutí na Krajském úřadu Karlovarského kraje a lidé se k němu mohou vyjádřit do 5. srpna.

Podle stavebního úřadu karlovarského magistrátu je navržená stavba v souladu s platným územním plánem města. Proti nic nenamítá ani Správa krajinné oblasti Slavkovský les.

Památkáři se se záměrem teprve seznamují, stejně jako hydrogeologové a urbanisté.

Kategorické ne stavbě hotelu ovšem znovu zopakoval Jiří Hladík, děkan chrámu sv. Maří Magdaleny. Ten je v případě, že stavba příští rok začne, rozhodnut abdikovat na svou funkci a odejít. „Taková obrovská stavba už kostel zařazený mezi památky první kategorie naprosto zničí. Je mi z toho smutno a už nemám sílu bojovat,“ uvedl děkan, který už několik let magistrát upozorňuje na nebezpečí hrozící kvůli stavbám v centru města tomuto baroknímu kostelu.

V chrámu praská zdivo a stavební práce nesmírně cenný kostel, který aspiruje na seznam UNESCO, postupně devastují. „No tak se tedy zavře. Už dnes se mi jen velmi těžko vysvětluje zahraničním hostům, kteří navštíví nedělní bohoslužbu, jekot sbíječek a to, že v lázních není klid ani o víkendu. A abych měl o kostel strach dalších osm let, to už si neumím představit,“ dodal Hladík.

Architekt Alexander Mikoláš odmítl k plánované stavbě lázeňského hotelu cokoliv sdělit. „S vámi se vůbec bavit nebudu,“ řekl a vzápětí položil telefon.

Na stavbu hotelu Grand Majestic nebylo dosud vydáno ani územní, ani stavební povolení a odborníci vedou o záměru stavby ostré diskuze.

„Není možné připustit, aby tento hotel naprosto znehodnotil dominanty tohoto cenného území. Přivítal bych daleko menší hotel. Tohle je příliš velká masa hmoty,“ uvedl jeden z urbanistů.

Stejné obavy mají také hydrogeologové. Přímo v této zóně totiž vyvěrají léčivé prameny.

Grand Majestic
Novostavba lázeňského hotelu, jejímž investorem je společnost RLRE Eden Invest, bude stát 700 milionů. Hotel má mít 204 lůžek, halu, recepci, salonek, tři restaurace, noční klub, jídelnu a výrobnu jídel ze surovin. Zastavěná plocha bude činit 4 200 metrů čtverečných, užitná plocha 16 500 metrů čtverečných. Obestavěný prostor má 60 000 metrů krychlových.

Autor: Ivana Kalinová

18.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení