VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Grand Majestic: ohrozí vstup Karlových Varů do UNESCO?

Karlovy Vary — Kolem tohoto kontroverzního projektu je stále rušno a lidé situaci bedlivě sledují.

7.11.2008 6
SDÍLEJ:

Grand Majestic. Vizualizace rozlehlého hotelového komplexu, který chce investor postavit vedle kostela sv. Maří Magdaleny.Foto: Repro KD

Krajský úřad Karlovarského kraje vydal rozhodnutí, kterým změnil rozhodnutí magistrátu města Karlovy Vary tak, že záměr výstavby hotelu Grand Majestic je přípustný pouze za splnění základních podmínek, tedy že v další dokumentaci (k územnímu řízení) a projektové dokumentaci (ke stavebnímu řízení) budou podrobněji řešeny záležitosti týkající se uspořádání střešní krajiny nové zástavby, architektonického řešení stavby a dalších detailů (věžičky, terasové střechy a podobně).

Své rozhodnutí krajský úřad odůvodnil zejména tím, že předmětná stavba bude ještě následně v územním a stavebním řízení podrobněji než nyní posouzena orgánem památkové péče:

Způsobem, jakým rozhodl orgán památkové péče v napadeném rozhodnutí, tj. záměr označil plně za nepřípustný, zcela znemožnil žadateli, resp. budoucímu stavebníkovi, aby svůj záměr změnil či přizpůsobil případným podmínkám stanoveným orgánem památkové péče. Je třeba mít na zřeteli i tu skutečnost, že ostatní dotčené orgány mohou mít v územním řízení i stavebním řízení na věc zcela jiný názor než orgán památkové péče, a pak je třeba tuto záležitost řešit ve smyslu § 136 správního řádu jako rozpor mezi dotčenými orgány, příp. mezi správním orgánem, který vede řízení, a dotčeným orgánem.

Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, navíc obdržel žádost pana Ing. arch. Alexandera Mikoláše, tedy zplnomocněného zástupce společnosti RLRE EDEN INVEST, s. r. o., oznamovatele záměru „Hotel Grand Majestic, náměstí Svobody“, o ukončení procesu posuzování vlivů na životní prostředí.

Stavebník tedy navíc musí požádat o EIU znovu.

Autor: Ivana Kalinová

7.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení