VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dozor nad halou přebírají radní, a to včetně zakázek

Karlovy Vary – Podle zástupců města nejde o nic zásadního a změny prý souvisejí s dokončováním stavby.

7.5.2009 24
SDÍLEJ:

Stavba karlovarské multifunkční haly spěje do svého závěru. Právě kvůli tomu mění prý vedení města pravomoce ohledně jejího hospodaření.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Karlovarští radní se rozhodli, že si na dostavbu a vybavení multifunkční haly dají větší pozor, než tomu bylo doposud. Dosavadní finanční volnost dvou jednatelů Václava Tomáška (ODS) a Michala Riška (ČSSD) tak po úterním jednání rady města údajně končí u hranice deseti tisíc korun.

Radní zároveň zrušili dosavadní uzavřené smlouvy těchto jednatelů, například na informační systém.

„Vzhledem k tomu, že se stavba KV Areny blíží ke konci a za několik týdnů začne její provoz, rada města jako valná hromada uložila managementu provozující společnosti, aby pravidelně poskytovala informace o postupu prací, finančních tocích a obchodních jednáních,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí karlovarské radnice. Rada si také podle něj vyhradila, aby významné finanční operace v následujícím období prováděl management pouze se souhlasem valné hromady – rady města.

„Město jako vlastník si tak chce zajistit co nejaktuálnější informace o rozjezdu arény, chce sledovat její ekonomiku, provozní záležitosti a dodržování rozpočtu. První zkušební půlrok provozu do konce letošního roku také umožní co nejlépe sestavit rozpočet Arény na příští rok,“ dodal Kopál.

Podle odborníků i politiků učinili radní toto strategické rozhodnutí pět minut po dvanácté. „Lítaly tam statisíce na úplatcích za zakázky. To už nebylo možné tolerovat,“ uvedl jeden z podnikatelů.

Ještě před dvěma týdny ale náměstek Petr Keřka (ODS) hovořil o tom, že například tendry na vybavení haly bude uzavírat právě KV Arena. Proč tedy najednou došlo k tak zásadnímu zlomu?

„Chci být více informovaný, chtěl bych být u sestavování rozpočtu i u dokončovacích prací,“ zdůvodnil tento krok primátor Werner Hauptmann (ODS) s tím, že stavba haly je v konečné fázi a vedení města tak chce mít jasný přehled o tom, co se v Tuhnicích bude konkrétně dít a jaké budou výdaje a příjmy. „Z naší strany jde o kontrolu, v rámci níž chceme zjistit, jak se budou vyvíjet provozní náklady haly,“ dodal primátor, který ale odmítl zatím prozradit, v jaké výši se bude roční provoz haly pohybovat.

Jednatel KV Areny Riško se necítí rozhodnutím rady nijak poškozen. „Naše pravomoce se snížily. Je to dáno tím, že práce bude nyní přebírat výkonný management haly. Kdybychom měli my jako jednatelé nadále podepisovat všechny dokumenty, tak bychom kvůli tomuto nepružnému systému neschválili nic,“ vysvětloval Riško. Podle něho jednatelé KV Areny už nebudou vybírat ani generálního sponzora multifunkční haly. „Chtěli bychom ho získat. Jeho výběr ale přijde podle mě na řadu až příští rok. Vybírat by ho měl už nový obchodní ředitel,“ dodal Riško.

Ivana Kalinová, Jana Kopecká

Primátor: Zakázky na halu stihneme

Ačkoliv v rámci pravomocí v rozhodování kolem karlovarské multifunkční haly došlo k zásadním změnám, podle primátora Wernera Hauptmanna (ODS) se ale všechny zakázky a výběrová řízení stačí uzavřít do otevření kongresového centra. To totiž připadá už na 19.června.

„Všechno se to stihne,“ slibuje primátor.

Výběrová řízení se nyní budou týkat už jen vnitřního vybavení haly. Náměstek Petr Keřka před časem uvedl, že nezbývá příliš času na to, aby byla vyhlášena klasická soutěž, a proto půjde o poptávkové řízení. „V hale stále ještě schází turnikety, informační systém, tedy naváděcí cedule, ale i sanitární technika či židle. Předpokládám, že těch bude tak do tisíce,“ upřesňuje primátor Hauptmann.

Do haly však není potřeba zakoupit jen mobiliář, ale je nutné uzavřít i smlouvy ohledně služeb, které bude centrum nabízet, třeba s provozovateli restaurací. Budou se hledat i firmy, které budou zajišťovat úklid a ostrahu. „Na to asi vyhlásíme poptávkové řízení. Co se týče úklidu, už jsme se na vedení dohodli, že by mělo jít o odměny za odvedenou práci, nikoliv paušální platby. Ohledně ostrahy už jsme se domluvili s HC Energií, že během hokejových zápasů se bude o bezpečnost na stadionu starat klub, ostrahu během ostatních akcí budeme ještě řešit,“ dodává primátor.

(jako)

7.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení