VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Halu už navštívily stovky lidí

Karlovy Vary – Karlovaráci měli možnost naposledy před otevřením se podívat, jak bude vypadat tuhnické centrum. O stavbě si myslejí své.

26.4.2009 112
SDÍLEJ:

Karlovaráci měli možnost naposledy před otevřením se podívat, jak bude vypadat tuhnické centrum.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Karlovarská multifunkční hala bude lidem sloužit až od června, přesto už jí prošly stovky lidí, a to díky Dnům otevřených dveří. Ten poslední, který se konal tuto sobotu, si nenechaly ujít davy Karlovaráků. Ačkoliv akce začínala až v osm hodin ráno, první zvědavci stáli před branami už krátce po sedmé hodině. A nebylo jich podle ředitele KV Areny Zdeňka Sysla málo, necelé dvě stovky.

Lidé se chtěli na vlastní oči přesvědčit, jak stavba haly finišuje. Některé sem naopak přilákala možnost vyfotografovat s pohárem, který vybojovala HC Energie. Kdo si nepřinesl vlastní aparát, tomu snímek během několika minut pořídil pozvaný fotograf. A zájemců o takový snímek bylo opravdu hodně, takže lidé si museli vystát frontu.

Na akci dorazili dopoledne také členové občanského sdružení O co jim jde?! „My stavbu haly neodsuzujeme, jen kritizujeme její financování,“ vysvětloval člen sdružení Otmar Homolka.

Sdružení pojalo Den otevřených dveří částečně jako recesi, zároveň chtěli její členové ale přítomné upozornit na některé nejasnosti ohledně výstavby centra, kterými se vážně zabývá i protikorupční policie. Do Tuhnic dorazili s kamerou a mikrofonem a vyzpovídali nejen ředitele Sysla, ale pokoušeli se na své otázky získat i odpověď od náměstka primátora Petra Keřky (ODS), který byl jedním z provádějících. Ten jim však se smíchem a slovy: „Vy jste ale komedianti,“ utekl a odmítl je halou provést.

Sdružení se ptalo na názor i přítomných Karlovaráků, konkrétně například i na takzvanou Karlovarskou losovačku. A názory to byly mnohdy velmi ostré. „Ale ono je to stejné v celé republice. Co s tím uděláte? Takové jsou holt výběrová řízení u nás,“ komentoval výběr uchazečů o zakázku na stavbu haly jeden z návštěvníků.

Mezi náhodně dotázovanými lidmi převažoval ohledně haly spíše kritičtější postoj.

„Jen se podívejte, jak měli dnes vyřešené parkování. Nejsou tu ani toalety. Hala je to pěkná, ale stejně se jí nepodaří běžně naplnit. Stojí hodně peněz, které by se hodily na jiné věci, především na opravu silnic a třeba menší hřiště pro děti a dorost. Takto bude halu využívat jen určitá skupina lidí, protože pochybuji, že koncerty ji naplní, to byla musela přijet Madonna, a co ti ostatní? Na ty už peníze nezbydou,“ uvedla například paní Romana.

Do haly dorazily i davy zvědavých fanoušků. Jsou sice natěšeni, ale po staré 'plechárně' se jim bude prý hodně stýskat. „Chci si ověřit, co mě čeká, zda i tady půjde vytvořit takové peklo, jako ve starém stadionu. Ta atmosféra tam byla zkrátka výjimečná. Na otevření haly se ale těším,“ konstatoval Lukáš Mareš.

Jiné faktury za piloty na halu náměstka Keřku nezajímají

Členové sdružení O co jim jde?!, kteří se účastnili sobotního Dne otevřených dveří v karlovarské multifunkční hale, na této akci zmínili také problém s pilotami, jenž vyšetřuje na základě jejich podnětu protikorupční policie a kauzou se před několika týdny zabýval i pořad Reportéři ČT.

Podle člena sdružení Otmara Homolky si subdodavatelská firma za stavbu pilot u generálního zhotovitele haly, společnosti Syner, fakturovala třináct milionů korun. „Syner si ale následně tyto práce od města na základě faktur nechal proplatit za 39 milionů korun,“ vysvětloval Homolka.

Náměstek primátora Petr Keřka (ODS) prý ale o těchto fakturách od subdodavatelské firmy neví. „Já absolutně nevím nic o tom, že by existovala nějaká faktura na třináct milionů korun. Městomáfakturu od generálního zhotovitele, kterým je Syner. Částky, kterénámon fakturoval, jsou v cenách, které nakonec budou o dvě stě tisíc až půl milionu nižší než plánovaný rozpočet na stavbu pilot,“ poznamenal Keřka.

Autor: Jana Kopecká

26.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 112
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení