VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo kontroloval herny? To je prý tajné

Karlovy Vary – Podnikatelé, kteří vydělávají na automatech v Karlových Varech a nejsou na povoleném seznamu, upozorňují, že nevědí nic o žádné komisi, která by je v uplynulých měsících kontrolovala.

4.6.2009 6
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Právě na základě její návštěvy se pak zastupitelé rozhodli, které provozovny město zachová a které zakáže. Důvodem byly například špatné bezpečnostní podmínky, redukce heren v lokalitě či chybějící kamerový systém.

„Kontroly jsme samozřejmě prováděli pokud možno nenápadně, šlonámo to zjistit reálný stav věcí, ne vidět Potěmkinovy vesnice. Nicméně o každé provozovně, kde jsou instalovány výherní hrací přístroje a kterou jsme proto kontrolovali,mámk dispozici zápis, který hodnotí ty náležitosti, na které jsme se především zaměřili,“ říká primátor Werner Hauptmann (ODS) s tím, že pokud se někteří provozovatelé brání, že u nich nikdo na kontrole nebyl, to podle něho jen dokazuje, že pověřené osoby odvedly svou práci dobře – měly možnost vidět skutečně každodenní provoz v dané provozovně.

Na dotaz, kolik členů tato kontrola měla a kdo ji konkrétně prováděl, mluvčí radnice Jan Kopál uvádí: „To je právě ta věc, kterou nechceme zveřejnit. Kontroly budou chodit znovu, protože budou zkoumat žádosti dotčených podnikatelů.“ Následně dodal, že tuto kontrolu měla v gesci bezpečnostní komise.

Členové bezpečnostní komise ale uvedli, že se kontroly nezúčastnili. „Schválně jsme na tyto kontroly nechodili, protože jsme chtěli, aby je dělal někdo nezávislý. Co si budeme povídat, každý z nás nějakého provozovatele automatů zná,“ konstatuje Robert Lukáš.

Podle dalšího člena a zastupitele za KSČM Zdeňka Musila to vypadalo takto: „Na radnici byl oslovený každý odbor, který má s automaty co do činění. Odbory pak komisi předkládaly svá stanoviska. Svolávala se kvůli tomu tehdy mimořádná porada, na které jsem však nebyl.“

Dotčení podnikatelé nechápají ani to, proč jim byly zrušeny zkolaudované herny, kdežto ty, které zatím nejsou v provozu, dostaly od města povolení. „Tyto herny mají ale vydané stavební povolení a navíc jde o velké specializované firmy,“ říká radní a předseda bezpečnostní komise Martin Zeman (ČSSD).

A proč například v Jaltské ulici, kde je důvodem redukce heren v ulici, byla jedna herna zakázána a další dvě povoleny? „Redukce neznamená úplně všechno,“ reaguje radní Zeman.

(jako, iva)

Členové komise pro bezpečnost města

Předseda: Martin Zeman (ČSSD).
Členové: Veronika Vlková (ODS), Roman Bilský (ODS), Robert Lukáš (ODS), Vladimír Tišer, Richard Holuška, Michal Riško (ČSSD), Zdeněk Musil (KSČM), František Kucián (KSČM).
Tajemník: Jindřich Lát.
4.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení