VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Provozovatelé heren: Nasadíme terminály

Karlovy Vary – Už třináct žádostí o přezkoumání seznamu povolených heren a tři stížnosti na obecně závaznou vyhlášku omezující počet výherních automatů na území Karlových Varů, tedy celkem šestnáct podnětů od postižených podnikatelů, obdrželo vedení karlovarského magistrátu.

25.6.2009 3
SDÍLEJ:

Provozovatelé heren upozorňují, že na seznamu povolených heren jsou i ty, které při sestavování vyhlášky nebyly v provozu (viz snímek z Varšavské ulice). Seznam vznikl na základě kontrol v hernách.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Jen čtyřmi z podnětů se bude už v pondělí zabývat zastupitelstvo města. Problematika heren a nové vyhlášky však byla zařazena až na konec programu. „Podněty přišly formou dopisů, proto byly zařazeny na konec programu do sekce dopisů,“ vysvětloval mluvčí radnice Jan Kopál.

Někteří z podnikatelů už navštívili primátora Wernera Hauptmanna (ODS). „Ano, navštívili mne majitelé některých provozoven s výherními hracími přístroji, ve kterých nová vyhláška nepovoluje jejich další provozování. Obdrželi jsme také asi patnáct žádostí o zařazení do seznamu povolených. V těchto žádostech se obvykle konstatuje, že daná provozovna již splňuje požadavky, ke kterým jsme přihlíželi. Žádosti obdržela opět komise pro bezpečnost města, která by je měla prověřit a na základě svých zjištění předložit patřičná doporučení. Také jsem řekl, že na základě těchto doporučení může případnou změnu ve vyhlášce učinit pouze a jedině městské zastupitelstvo, a že to nejbližší se koná příští pondělí,“ konstatoval primátor.

Podnikatelé ve stížnostech a žádostech upozorňují na jednoznačnost zvolené selekce. Řada z nich považuje vyhlášku za diskriminační a někteří pochybují i o provedených kontrolách, na základě nichž byl následně sestaven seznam povolených provozoven s automaty.

„Co se stane nyní, když nám automaty město zakázalo? Velké firmy přijdou s videoterminály, které my ale nechceme,“ říká jeden z podnikatelů. Tohoto rizika si je ale vedení města vědomo.

Jednou z nejvíce poškozených firem je plzeňská společnost Bohemia Games. Její jednatel Jaroslav Vlček prohlásil, že v Karlových Varech přišla jejich firma kvůli vyhlášce o všechny své provozovny. Podle seznamu je to sedm zařízení. „Na vyhlášku jsme doplatili a nyní se snažíme legálními prostředky něco získat. To znamená, že z toho, co nám město zrušilo, chceme mít část opět povolenou,“ poznamenal Vlček.

„Je to velmi citlivá záležitost, která je spojená s politikou. I když jsem zhnusený, nadále zůstávám neutrální. Pokud ovšem neuspějeme a město nám některé herny neobnoví, vydáme se cestou videoterminálů, o které už máme zažádáno. Rozhodně se z této situace ale nezblázníme,“ dodává podnikatel.

(jako, iva)

25.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení