VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hotel Marttel využijí důchodci

Karlovy Vary – Současný hotel Marttel v Drahovicích změní klientelu. Změní se v Domov důchodců a místo hostů a návštěvníků jej budou využívat senioři, kteří potřebují sociální péči.

9.2.2010
SDÍLEJ:

Hotel Marttel v Drahovicích se změní v Domov důchodců.Foto: DENÍK/Jan Havelka

První klienti by se do domova měli stěhovat už během letošního dubna.

„V objektu vznikne padesát pět pokojů pro osmdesát klientů. O ty se bude starat zdravotnický personál, pečovatelky a externě také lékaři. Oficiálně se nové zařízení jmenuje Saint Marttel a provozovat jej bude akciová společnost Sanatorium Saint Marttel,“ vysvětlila ředitelka Hana Kurillová.

Přestavba hotelu na dům se sociální péčí byla zahájena začátkem ledna a podle ředitelčiných slov rozhodně nebude levná. „Může se vyšplhat až ke dvaceti milionům. Nyní zde duní sbíječky a už přestavujeme pokoje,“ doplnila ředitelka.

Hotelu zůstane zachováno welness zařízení, které senioři budou moci využívat k rehabilitaci a fyzioterapii. Masérnu a další služby budou moci i nadále využívat Karlovaráci, stejně jako kuželnu s restaurací. Kolik bude pobyt v domově se sociální péčí stát, to zatím vedení nechce odhadovat. „Žádáme o dotace, máme podané registrace. Do půl roku by zde pobyt mohl být bezplatný a dostupný pro všechny klienty,“ nastínila ředitelka.

Zájem z řad seniorů bude zřejmě značný. Karlovy Vary mají těchto sociálních zařízení naprostý nedostatek, srovnatelný se Saint Marttelem je pouze Domov důchodců ve Staré Roli.

Fotbalový stadion s otazníkem

Fotbalové hřiště vedle hotelu Marttel v budoucnu zřejmě ustoupí bytové výstavbě, i když magistrát s oficiálními informacemi zatím otálí.

„Záměr přestavby hotelu Marttel probíhá v souladu se stavebním povolením. I nadále se bude jednat o zařízení pro ubytování, jeho účel se tedy příliš nemění. To, jak bude jeho provozovatel schopen vyrovnat se s provozem sousedního hřiště, je především otázka na něj, nicméně ani v tomto se příliš nemění – i dříve zde sportoviště bylo a provoz hotelu se s ním vyrovnat musel,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Podle slov mluvčího je stadion v majetku města. „Má jej pronajatý sportovní klub 1. FC Karlovy Vary. Na toto území by se měla pro potřeby nově připravovaného územního plánu zpracovat studie jeho využití, ale to je záležitostí několika následujících let,“ dodal Kopál.

Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) upřesnil, že návrh na změnu územního plánu zpracovává příslušná komise a zdůraznil, že sportoviště by v lokalitě zůstalo. „Výstavba domů by pokračovala nad hřbitovem,“ vysvětlil s tím, že jde o dlouhodobý záměr.

Fotbalový stadion rekonstruovaly Karlovy Vary před několika lety za patnáct milionů korun. Město tak získalo stadion s umělým trávníkem třetí generace. Devět milionů činila státní dotace a šest milionů do sportoviště vložilo město. „Deset let se s ním proto nesmí hnout. Zatím zde zůstáváme, ale v budoucnu bychom se údajně měli přesunout do Tuhnic na stadion po bývalé Dukle. Oficiálně ale vůbec nic nevíme,“ uvedl Zdeněk Havel, člen představenstva 1. FC.

Autor: Ivana Kalinová

9.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení