VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jenišov: Stavební úřad nereaguje

Jenišov – Stavební odbor Krajského úřadu Karlovarského kraje obdržel stížnost na nečinnost karlovarského magistrátu, Úřadu územního plánování a stavebního úřadu.

6.10.2009 6
SDÍLEJ:

Zídky jako corpus delicti. Dům v Jenišově, v němž bydlí karlovarský radní Václav Tomášek, je obkroužen betonovými zídkami. Ty prý ale oplotily i pozemek, který patří státu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

„Ve svém podání žádala obec Jenišov stavební odbor o prošetření činnosti karlovarského stavebního úřadu. Jedná se o porušení zákona ze strany Václava Tomáška, kterého obec Jenišov upozornila na skutečnost, že provádí na cizím pozemku stavební a jiné úpravy. Tuto skutečnost oznámila také stavebnímu úřadu, aby věc prověřil. Stavební úřad na dopis obce Jenišov ani na urgenci nereagoval,“ uvedla Andrea Bocková, krajská mluvčí.

Krajský úřad požádal magistrát, aby v dané věci ve stanovené lhůtě, která činí šedesát dnů ode dne obdržení tohoto opatření, řádně zjistil stav věci, o níž nejsou důvodné pochybnosti. „To jest, aby zjistil, zda na předmětném pozemku jsou prováděny stavební či jiné úpravy. V případě, že ano, zda byly provedeny na základě povolení stavebního úřadu,“ vysvětlila mluvčí.

Jestliže podle ní stavební úřad zjistí, že stavba byla provedena bez povolení stavebního úřadu, zahájí řízení o odstranění nepovolené stavby a správní řízení o přestupku či správním deliktu za protiprávní jednání proti stavebnímu zákonu. „Svůj závěr o dalším postupu ve věci pak s uvedením konkrétních důvodů sdělí odboru stavební úřad Krajského úřadu Karlovarského kraje neprodleně po uplynutí výše stanovené lhůty,“ dodala mluvčí.

Karlovarský radní Václav Tomášek v pondělí 5. října po celý den nebral telefon, proto se k případu nevyjádřil. “Stanovisko stavebního úřadu dodáme dnes,“ uvedl v pondělí mluvčí radnice Jan Kopál.

Autor: Ivana Kalinová

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení