VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor chce prověřit, zda zastupitelé věděli, že změnu parcel schvalují Doubové

Karlovy Vary – Ačkoliv závěr expertů Ústavu státu a práva Akademie věd ke kauze Ivany Doubové je jednoznačný a vedoucí stavebního úřadu podle jejich rozboru porušila zákon o střetu zájmů a správní řád, konečný verdikt případu radní vyřknou až poté, kdy obdrží oficiální stanovisko Krajského úřadu Karlovarského kraje.

11.8.2009 24
SDÍLEJ:

Werner Hauptmann, primátor města Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Archiv

Stanovisko krajského úřadu měla radnice původně dostat ve středu 12. srpna, kraj ale termín změnil. „Stanovisko zítra neodešleme. Odesláno bude i s komentářem krajského úřadu v nejbližších dnech,“ uvedla v úterý 11. srpna krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Podle tří rozborů, které si radnice nechala k případu šéfky stavebního úřadu už vypracovat od městských právníků, externí právní firmy a ministerstva vnitra, se podle primátora města Wernera Hauptmanna (ODS) Doubová ničeho nedopustila. „Z právních analýz, které máme k postupu Ivany Doubové zatím k dispozici, protože stále čekáme na stanovisko z krajského úřadu, nevyplývá porušení zákona ze strany vedoucí Doubové. Celou věcí se bude rada města zabývat komplexně v době, kdy bude mít již všechny informace,“ uvedl Hauptmann.

Primátor dodal, že při svém rozhodování především zohlední dodržování v té době platných zákonů, protože legislativa se v průběhu let v této věci částečně změnila. „A na to je třeba brát ohled. Dále se budeme zabývat i skutečností, zda někomu při tomto jednání vznikla nějaká škoda či újma. Zároveň chci ještě prověřit, zda v době schvalování změn byla informace o Ivaně Doubové a jejímu vztahu k pozemkům všeobecně mezi zastupiteli známa,“ zdůraznil primátor.

Doubová ale sama po zveřejnění celého případu připustilila, že udělala chybu, když zastupitele neinformovala. Ti tak odsouhlasili změnu územního plánu u její restituované zemědělské půdy v hodnotě 360 tisíc korun, z níž se tak staly lukrativní stavební parcely, které pak prodala zahraničním investorům za 26 milionů.

„Já jsem o tom nevěděl a nebylo to uvedeno ani v materiálu, který jsme k tomuto bodu na jednání zastupitelstva obdrželi,“ uvedl například zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa).

Původní jednotlivé analýzy k případu Doubová nebude podle primátora vedení města v tuto chvíli zveřejňovat. „Nejprve všechny tyto informace vedle sebe na radě posoudíme, abychom mohli udělat jednoznačný závěr a ne zveřejňovat jednotlivé postupné kroky,“ vysvětlil.

Už po zasedání karlovarského zastupitelstva 10. března se primátor ale vyjádřil, že čeká na další rozbory, protože ty dosavadní nejsou jednoznačné. „Ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek přislíbil, že mi dá jednoznačné stanovisko,“ uvedl tehdy primátor. Už 10. března měl navíc k dispozici návrhy řešení případu od tajemníka magistrátu Jiřího Vávry, který je nadřízeným Doubové. „Společně jsme to konzultovali a primátor uvedl, že počká a vyžádá si v této věci podrobnou odbornou analýzu,“ podotkl Vávra.

Vedoucí stavebního úřadu Doubová se v úterý odmítla k věci vyjářit. „Je po pracovní době,“ uvedla v 15.32, kdy ji Deník kontaktoval. Pracovní doba jí končí v 15.30.

Autor: Ivana Kalinová

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Ilustrační foto.

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení