VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Keramická škola otevře tři nové obory

Karlovy Vary – Den otevřených dveří pořádala v úterý Střední průmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary.

17.2.2010
SDÍLEJ:

Studenti školy při dni otevřených dveří ukazovali nejen prostory školy, ale také odborné pomůcky.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Na Dni otevřených dveří se snažili učitelé i žáci školy představit deváťákům obory, které škola nabízí. Jednalo se především o tři novinky, které bude keramka v příštím školním roce otevírat.

„Během dne otevřených dveří mohli zájemci o naši školu zhlédnout krátký film, ve kterém se představilo jak město Karlovy Vary, tak samozřejmě i naše škola. Žákům devátých tříd chceme co nejvíce přiblížit naše tři nové obory, protože si myslíme, že se opravdu jedná o nové a jedinečné obory v tomto kraji, a také z tohoto důvodu jsme je otevřeli,“ uvedla Libuše Ladýřová, zástupkyně ředitele.

Ekologie životního prostředí, Průmyslová ekologie a Přírodovědné lyceum, to jsou tři nové obory, které škola otevře ve školním roce 2010/2011.

„Karlovarský kraj potřebuje lidi, kteří budou vzděláni v těchto oborech. Studenti, kteří některý z těchto oborů dokončí, najdou uplatnění i po úspěšném složení maturitní zkoušky. Zároveň obor Přírodovědné lyceum je vhodný pro ty studenty, kteří již mají jasno v tom, že budou pokračovat ve studiu na vysoké škole,“ dodala.

Den otevřených dveří vzbudil velký zájem mezi deváťáky. Některé školy dokonce poslaly do keramické školy celé své třídy. „Stále váhám, kterou střední školu si mám vybrat, protože nabídka je poměrně velká. Proto navštěvuji téměř každou školu, která má den otevřených dveří, což mi přiblíží předměty, které bych se v daném oboru učil, a zároveň také nemusím do školy,“ řekl Štěpán Kapfl z Ostrova.

Sami žáci potvrzují, že určitou výhodou pro ně je, že letos žádná škola nepořádá přijímací zkoušky.

„Jsem velice rád, že se nekonají přijímací zkoušky, protože vždy jsem u takových důležitých věcí nervózní a myslím si, že by ty přijímačky pro mě nedopadly dobře,“ dodal deváťák.

Zástupci krajského úřadu se ale shodují, že přijímací zkoušky by se měly konat na všech školách.

„Určitě budu usilovat o to, aby se opět na všech školách konaly přijímací zkoušky. Momentálně se v žádné škole v kraji zkoušky nedělají, a žáci devátých tříd ztrácejí motivaci, protože mají zaručeno, že se na některou z místních škol dostanou, což není dobře,“ konstatoval Vratislav Emler, radní pro školství v Karlovarském kraji.

Nyní jsou deváťáci přijímáni na základě výsledků ze základní školy a dle dalších kritérií, která si střední škola sama určí. „Výsledky ze základní školy mohou být mnohdy zavádějící, proto si myslím, že přijímací zkoušky jsou ideálním řešením,“ dodal radní.

Žáci devátých tříd mohou podávat své přihlášky pro první kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání do 15. března 2010. Dle zákona musí žáci podat přihlášky přímo řediteli té školy, o kterou mají zájem.

Autor: Jakub Kopřiva

17.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Ilustrační foto

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

Karlovarský kraj - V obdobích sucha jsou ohrožení vodní živočichové. Lze nějakým způsobem obyvatelům vodní říše pomoct? Ano, jde to.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení