VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázně III si kupuje dlužník města

Karlovy Vary – Společnost Lázně III – Veso, která je nájemcem městského objektu Lázně III, neplatí Karlovým Varům od roku 2006 zábor za veřejné prostranství, jež využívá pro vyhrazené parkování deseti vozidel. Za tu dobu se nájem už vyšplhal na částku 1 milion 250 tisíc korun.

9.7.2009 13
SDÍLEJ:

Lázně IIIFoto: Zdeněk Kopecký

Společnost před pár dny požádala radu města o prominutí místního poplatku za pronájem těchto pozemků, a to nejen na nadcházející období, ale i tři roky zpětně.

Podle mluvčího radnice Jana Kopála však radní tento bod z programu rady nakonec stáhli. Vedení města přitom právě s touto firmou chce uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí kupní na objekt Lázně III, ještě předtím jí ale na konci loňského roku prodloužilo nájem na dalších padesát let dopředu.

Dlužníci města jsou ale z takových soutěží za standardních okolností vyřazeni.

Jaroslav Fiala, jednatel Vesa, karlovarský zastupitel a poslanec Parlamentu za ČSSD, se však domnívá, že Veso dlužníkem města není. Na dotaz, jak by tedy pojmenoval částku milion a čtvrt, kterou od roku 2006 firma za zábor nezaplatila, reagoval: „Zeptejte se na to kolegy Kouly, ten tuto žádost vyřizoval.“ Milan Koula, další jednatel Vesa, však měl ve středu 8. července vypnutý telefon.

V materiálu, který radní posuzovali toto úterý, se mimo jiné píše: „Vzhledem k tomu, že v minulosti byl poplatníkovi místní poplatek za šest parkovacích míst v roce 1998 prominut, měl dle vyjádření jeho jednatele za to, že toto prominutí trvá a není vázáno na období povolení.“

Zastupitel Josef Murčo (KSČM) si je vědom podmínky, že smlouvu s městem může uzavřít pouze ten, kdo není jeho dlužníkem. „Na to, že Veso neplatí za zábor, se zřejmě přišlo na radnici až dodatečně,“ konstatoval. Dodal, že jednotlivé odbory magistrátu by měly mít řádné podklady. „Na základě kontroly by pak mělo být zřejmé, že po nájemcích městských objektů nezůstávají žádné pohledávky,“ uvedl Murčo, který přiznal, že k dané žádosti má výhrady.

Jak mluvčí radnice doplnil, radní materiál stáhli proto, že chtěli mít srovnatelné údaje z jiných případů.

„Na to, že firma dluží městu, se přišlo vnitřní kontrolou. A právě nyní se dohadujeme i o tom, zda jde o dluh, či nikoliv. Navíc jsme doposud nenašli žádné usnesení rady města z minulých let, na základě něhož by bylo schváleno prominutí poplatků tomuto nájemci,“ upozornil Kopál.

Mluvčí doplnil, že v době, kdy se rozhodovalo o prodloužení nájemní smlouvy této společnosti i o následné smlouvě o smlouvě budoucí kupní, kterou Veso může uplatnit už v roce 2011, neexistoval na tohoto nájemce dlužný záznam. „Proto ani nebyla zařazena do registru dlužníků, a proto s ní byly uzavřeny tyto smlouvy,“ uzavřel mluvčí Kopál.

Autor: Jana Kopecká

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení