VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní kino je zavřené deset let, obnova se neplánuje

Karlovy Vary /FOTO, VIDEO/ – Magistrát hledá pro areál jiné využití. Se zpracováním studie ale zatím váhá.

22.7.2009 18
SDÍLEJ:

Letní kino v Karlových Varech, stav k 21. červenci 2009.Foto: DENÍK/Petr Zahradníček

Je tomu už deset let, co v karlovarském letním kině naposledy usedli diváci. Současný stav areálu je naprosto žalostný.

Vedení magistrátu tu už nepočítá s obnovením promítání. „Technický stav nedovoluje areál kina využívat pro jeho původní účel. Vzhledem k nákladům, které by si vyžádala jeho obnova včetně statického zajištění, není pravděpodobné, že by byl provoz kina obnoven v bývalé podobě,“ říká mluvčí radnice Jan Kopál a pokračuje: „Ani samotný provoz by nebyl ekonomicky racionální, i vzhledem k tomu, že během sezóny, jako je ta letošní, by kino fungovalo jen pár dní.“ Doplňuje, že o kino nemá zájem ani filmový festival, protože nikdo na dobu filmové přehlídky nedokáže zaručit hezké počasí.

Město tak podle mluvčího Kopála hledá pro areál jiné využití. Jak mluvčí doplnil, kino je nyní zajištěno proti vstupu.

Redaktoři Deníku ale do areálu v úterý 21. července bez problémů vešli.

„Došlo zde k demolici některých částí, které mohly ohrožovat zdraví. Celková demolice není levnou záležitostí, proto k ní město zatím nepřistoupilo. Nejdříve chce nechat zpracovat studii, která by určila, jakým způsobem by areál mohl být do budoucna využit, a teprve poté rozhodne o způsobu demolice a dalších návaznostech,“ upřesňuje mluvčí. Dodává, že současný územní plán zde dovoluje stavby občanské vybavenosti a kulturní zařízení.

Bývalý nájemce kina František Volf s radnicí v mnohém souhlasí, na druhou stranu si ale postěžoval na její laxní přístup. „Pro letní kino to není vhodná lokalita už jen kvůli ujíždějícímu svahu,“ konstatuje Volf, který za pronájem platil sto tisíc ročně a kino prý neprodělávalo.

Podnikatel připomněl, proč vlastně kino skončilo. „Měl jsem ho mít v nájmu deset let s tím, že šest let do něho budu investovat já, zbývající čtyři roky město. Každé dva roky jsem kupoval nové plátno, když to mělo udělat město, nestalo se tak, a tak jsem musel promítat na staré, sežrané od myší. Navíc jsem musel platit poměrně vysoké provozní náklady, ačkoliv jsem kino nevyužíval,“ uzavírá.

Letní kino: téma bouřlivé diskuse i na Facebooku

Internetovou sociální síť Facebook využívají i Karlovaráci, kteří v uplynulých dnech řešili i případ zaniklého letního kina v Karlových Varech. Jeden z uživatelů, přezdívaný Miki, tu umístil fotografie zdevastovaného kina, které nezůstaly bez reakce. Lidé si na síti posteskli, jak to s kinem dopadlo.

A zde jsou některé z příspěvků:

„Karlovy Vary … reprezent … haha.“ „To vypadá, jako že Vary jsou i pěkné město…“ „Vary jsou nádherné, ale ve světě je taky pěkně.“ „Miki, už se těším na tvoje další, pozitivnější fotky, z těchhle je mi fuckt smutno, nakopat pr… těm, kdo tohle dopustili.“ „Máš recht, jsou to opravdu smutná fota, zvláště pro ty, co to zažili ještě funkční a v provozu. Teď, když na to tak koukám, tak mě mrzí, že jsme tam lezli přes ten plot a nechtěli jsme platit. Teď bych zaplatil rád. Ale tím to asi nebude, že to takhle dopadlo!“ „Podle mě lezení přes plot k letňáku patřilo, to byla právě ta nej zábava, ale spíš ten problém vidím na té naší slavné radnici!!! Podle mě tam vyroste zase nějaká ruská hrůza a jen čekaj, až si každý řekne, že už to kino bylo stejně v háji.“ „Jo, to se děje se vším, jen si počkaj, až to budou ruiny, a když nebudou chtít čekat, tak to prostě zapálí a řeknou, že to zapálili bezdomovci, objekt se strhne a hurá stavět. Fakt hrozný!“ „Bydlim tu rok a každý den se divím…“

Autor: Jana Kopecká

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení