VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magistrát plánuje likvidaci dalších zahrádek

Karlovy Vary – Zahrádkářská osada za multifunkční karlovarskou arénou, na níž lidé stále hospodaří, má zřejmě osud zpečetěn. Karlovarský magistrát plánuje její likvidaci.

27.8.2009 6
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

„Rozhodně to nebude v horizontu jednohou roku, ale tří let. Jde o dlouhodobou záležitost. Se zahrádkáři vstoupíme do jednání o nových nájemních smlouvách,“ uvedl Tomáš Hybner (ČSSD), náměstek primátora. Podle něj by v místech současné zahrádkářské kolonie měla v budoucnu vyrůst hala pro míčové sporty a také Dětská vesnička bezpečí.

„Tyto pozemky dosud patřily Pozemkovému fondu. který je bezplatně převedl na město Karlovy Vary. Problém je ale v tom, že domky, které si zde zahrádkáři postavili, jsou v jejich vlastnictví a mají je v katastru nemovitostí. Nevím, jak se to mohlo stát,“ vysvětlil Hybner.

Protože jde o přibližně padesát zahradních domků, náměstek se bude snažit v rozpočtu města vyčlenit poměrně vysokou částku na odškodnění majitelů zahradních domků. „Zároveň připravujeme alternativy, kde by mohly vyrůst nové zahrádkářské kolonie. Vytipovali jsme Rosnice a Čankov. V každém případě budou zahádkáři v Tuhnicích hospodařit na pozemcích i příští rok,“ zdůraznil náměstek.

Magistrát žádá ROP o dotace na dětskou vesničku a míčovou halu

O dotace na míčovou halu i na dětskou vesničku bezpečí podal magistrát žádost na Regionální operační program Severozápad.

„Dosud bylo mezi sto osmdesát tři projektů z Ústeckého a Karlovarského kraje rozděleno 11,5 miliardy. V Karlovarském kraji byla smlouva o poskytnutí dotace uzavřena pro sedmdesát jedna projektů, přičemž mezi tyto projekty byly rozděleny více než čtyři miliardy korun,“ vysvětlil Vojtěch Krump, mluvčí Úřadu Regionální rady soudržnosti Severozápad.

V regionálním operačním programu bylo pro Ústecký a Karlovarský kraj na období 2007 až 2013 k dispozici celkem 745 911 021 eur (přibližně 19,5 miliardy korun). Celkem bylo od roku 2007 do ROP Severozápad zatím podáno 578 projektů a požádáno o dotace v celkovém objemu 20,1 miliard.

„Pokud jde o rozdělení dotací do jednotlivých oblastí, které jsou z ROP Severozápad podporovány, nejvíce peněz, tedy více než šest miliard (z toho 1,9 miliardy korun v Karlovarském kraji), získala města pro své projekty zaměřené na regeneraci a rozvoj,“ řekl Krump.

Druhá největší část dotací, přibližně dvě a půl miliardy, z toho 1,2 miliardy pro Karlovarský kraj, pomůže v regionu s modernizací dopravní infrastruktury a s rozvojem veřejné dopravy.

Autor: Ivana Kalinová

27.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení