VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní s výstavbou hotelu souhlasili

Karlovy Vary — Dusná atmosféra panuje kolem plánované stavby hotelu Grand Majestic, který chce investor vybudovat v kamenolomu vedle kostela Máří Magdaleny.

8.8.2008 2
SDÍLEJ:

Grand Majestic. Vizualizace rozlehlého hotelového komplexu, který chce investor postavit vedle kostela sv. Maří Magdaleny.Foto: Repro KD

Přestože městští památkáři zatím stanovisko nevydali, to učiní k 11. srpnu, karlovarští radní už s výstavbou obřího hotelu souhlasili. A to 1. července a bez výhrad, že hotel zasahuje na městský pozemek v kamenolomu, který patří městu.

„Rada vzala na vědomí investorem navržené řešení majetkoprávních vztahů ke stavbou dotčeným pozemkům v majetku Karlových Varů,“ stojí v zápisu z rady.

Investor radním navrhl, že by jednu městskou parcelu odkoupil a jednu směnil. „Pozemek zatím investor nemá ani v nájmu, ani jej od města neodkoupil. Cena, kterou jsme požadovali, se zdála příliš vysoká,“ uvedl Jakub Kaválek, mluvčí radnice.

Město v kamenolomu vlastní 497 metrů čtverečných včetně opěrné zdi. I přes tyto obtíže ale radní nezabránili tomu, aby investor s pozemky nepočítal a do výstavby je nezahrnul.

„To může. Zatím jde pouze o architektonickou studii a vlastní budova hotelu na našich pozemcích neleží,“ vysvětlil Kaválek. Ten přesto připustil, že ač jde o pozemek nevelký, přesto je pro výstavbu hotelu Grand Majestic velmi důležitý.

Autor: Ivana Kalinová

8.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Podchod k dolnímu nádraží již řadu let zdobí výtvarné práce.

Zažijte podchod jinak

Václav Lupínek

OTÁZKA PRO: Václava Lupínka, zakladatele iniciativy vedoucí k záchraně kostela

Vydejte se za filmovou historií porcelánu s vlakem Singrovka

Nová Role – Mezinárodní filmový festival se blíží a porcelánka Tuhn 1794 připravila ve spolupráci s Českými drahami jedinečný doprovodný program. Historická Singrofka vás doveze za současnými holkami z porcelánu do porcelánky v Nové Roli.

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Západní Čechy - Horký čtvrtek překonával maxima z roku 2000.

Stát přenáší čím dál více práce na radnice

Karlovarský kraj - O přibývajících povinnostech, které stát čím dál více přenechává obcím, čerpání dotací z národních programů nebo o tom, že je stále těžší získat praktické lékaře, jednala Rada Karlovarského kraje se starosty ze Sokolovska a Kraslicka.

O Senior akademii byl zájem, studenti převzali vysvědčení

Karlovy Vary - Více než dvě desítky účastníků Senior akademie se sešly na slavnostním zakončení školního roku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies