VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město hodlá pronajmout lesopark. Imperialu a manželům Peričovým

Karlovy Vary – Pronájem je na dobu neurčitou za 13 tisíc ročně. Proč? Za účelem udržování zeleně.

10.3.2010 19
SDÍLEJ:

To býval lesopark. A zřejmě zase bude, protože město připravuje jeho obnovu. A pak jej hodlá pronajmout přímému zájemci, který se o údržbu zdejší zeleně bude starat.Foto: DENÍK/Petr Przeczek

Když Karel Hart předstoupil před zastupitele na jejich minulém zasedání s dotazem, proč mu radní odmítli prodat třicet metrů čtverečných pozemků u jeho garáže v lesoparku pod Imperialem, netušil, že o těchto pozemcích je už dávno rozhodnuto. A dům, který chtěl nad garážemi postavit, zůstane zřejmě jeho pouhým snem. A to přesto, že o několik desítek metrů vedle si postavili dům manželé Peričovi.

Lesopark totiž už v lednu magistrát vyvěsil k pronájmu přímému zájemci, tedy manželům Peričovýma společnosti Imperial.

„Vše je otázkou jednání, rovnosti a spravedlnosti občanů a města. Ze stavebního úřadu mi přišlo zamítavé stanovisko, a s tímto se nemůžeme ztotožnit. Odvoláme se ke krajskému úřadu, popřípadě ke Správnímu soudu. Z našich argumentů a dokumentů, které vlastníme, je evidentní klientelismus ve prospěch pana Periče. Je zřejmé, že i dnes, více než dříve, platí heslo, že jsme si všichni rovni, ale jsou mezi námi rovnější,“ napsali manželé Hartovi primátoru Werneru Hauptmannovi. Prakticky totéž pak Karel Hart sdělil zastupitelům.

Vedení města mu na kritiku odpovědělo, že požadované metry mu nemůže prodat kvůli tomu, že se lesopark pod Imperialem chystá město revitalizovat. To, co mu zamlčelo, byl fakt, že už v lednu radní souhlasili se zveřejněním pronájmu celé lokality, celkem jde o 27 tisíc metrů čtverečných, přímým zájemcům, a to společnosti Imperial a manželům Peričovým, na dobu neurčitou.

„Za podmínky, že předmětné pozemky zůstanou nadále veřejně přístupné,“ stojí v zápisu z rady.

Roční nájemné činí 13 tisíc korun. „Záměr pronájmu byl standardně zveřejněn na základě žádosti zájemců a prodej lesoparku pro výstavbu domu je něco jiného než pronájem za účelem údržby zeleně. O pronájem se mohl ucházet každý,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí radnice.

Podle slov mluvčího ještě město nepřijalo rozhodnutí, že chce park pronajmout. „Zatím jen na žádost zájemce vyvěsilo záměr pronájmu za účelem údržby zeleně, což dělá standardně,“ zdůraznil 3. března v písemné odpovědi Karlovarskému deníku mluvčí Kopál.

V úterý 9. března ale magistrát zaslal opačnou odpověď. „Záměr pronájmu lesoparku ještě vyvěšen nebyl, součástí záměru budou podmínky údržby lesoparku a jeho zeleně, které nyní stanovuje správce městské zeleně, Správa lázeňských parků. V současné době se nejedná o žádném prodeji části lesoparku manželům Peričovým ani nikomu jinému,“ uvedl mluvčí.

Autor: Ivana Kalinová

10.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení