VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zavádí město kvůli školce obstrukce?

KARLOVY VARY - Jedná vedení města Karlovy Vary v případě situace kolem městské mateřinky v ulici Krále Jiřího eticky, nebo volí spíše obstrukce?

13.6.2008
SDÍLEJ:

Školka v ulici Krále Jiřího. Magistrát chce školku zrušit. Rodiče ji chtějí zachovat.Foto: DENÍK/Archiv KD

Zastupitel Petr Kulhánek (KOA), který se s řadou rodičů snaží městskou školku zachovat, se domnívá, že jde právě o obstrukce.

Přesvědčil se o tom naposledy ve středu, kdy zjišťoval, zda vůbec vedení radnice zaslalo na Ministerstvo vnitra podklady k rušení školky. Ministerstvo vyzvalo radnici k předání podkladů kvůli pochybnostem, zda má město právo zrušit provoz městské školky bez souhlasu zastupitelstva.

Materiály měly odejít z magistrátu do 11. června, tedy do středy. Jenomže ještě ve 14 hodin odpoledne informoval právník ministerstva Adam Furek zastupitele Kulhánka, že mu stále nic z města nepřišlo.

O půl hodiny později ve středu mluvčí Kaválek uvedl: „Posílali jsme je dnes v elektronické podobě a zítra je budeme posílat písemně. Takže termín jsme stihli.“ Zároveň ve středu dodal, že pokud si někdo myslí, že oskenovat zřizovací listiny je práce na tři hodiny, tak se mýlí. „Zabralo nám to několik dní práce,“ dodal mluvčí.

Jak si redakce včera ověřila, na ministerstvo přišly materiály později. „Dostal jsem je krátce po sedmnácté hodině,“ potvrdil Furek.

Materiály posílal na ministerstvo právník radnice Tomáš Vodenka. Ten odmítl včera s redakcí komunikovat.

„Právník magistrátu podklady posílal dříve, než jste se nás na to ve středu ptali. Konkrétní čas ale nezná, protože e–mail v odeslané poště odstranil, poněvadž příloha byla příliš objemná. Vylučuji, že jsme podklady zaslali až po vašem telefonickém dotazu, protože oskenovat všechny ty stránky bychom během dvou hodin zkrátka nezvládli,“ vysvětloval včera Kaválek.

Korespondenci mezi ministerstvem a radnicí má redakce k dispozici. Příloha měla velikost necelé dva megabity a čítala dvacet tři stran.

„Nevylučuji, že mohlo dojít k technickým problémům a radnice skutečně podklady zaslala dříve. To ale není podstatné,“ podotkl Furek. Podle něho se na ně Kulhánek obrátil hlavně proto, aby měl od ministerstva do 17. června potvrzeno, zda město jedná podle zákona, či nikoliv. „Bez podkladů z radnice bychom se k tomu vyjádřit nemohli,“ doplnil právník ministerstva.

Právě 17. června zasedá zastupitelstvo, které se mělo mateřinkou zabývat. Jenomže jak ve středu Kaválek potvrdil, mateřinka se na něm stejně nakonec řešit nebude a přesouvá se až na září.

Důvodem je, že chce vedení města o celé věci ještě jednat.

„Už jsem to také slyšela. Nedozvěděla jsem se však objektivní důvod, proč se školka nyní řešit nebude. Vysvětlení, že o tom musí ještě jednat, je naprostým výsměchem, protože na to politici měli čas dost dlouho. Pochopila jsem, že hledat v tom nějakou logiku je naprosto zbytečné,“ uzavřela jedna z maminek Ivana Al Khaled.

Glosa: Pseudodůvody mají asi zelenou

Autor: Jana Kopecká

13.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení