VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mizely miliony z Karlovarského symfonického orchestru záměrně?

Karlovy Vary – Podle slov náměstkyně pro kulturu byl z KSO vyváděny peníze bez vědomí zastupitelstva, ročně milion korun.

19.8.2010 39
SDÍLEJ:

Náměstkyně Dagmar Laubová nastínila, že hospodaření KSO není v pořádku.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Z Karlovarského symfonického orchestru (KSO) mizely do soukromých společností a spřáteleným hráčům miliony korun. Tato velmi vážná podezření pronesla na adresu bývalého ředitele Karlovarského symfonického orchestru Aloise Ježka náměstkyně primátora Dagmar Laubová (ODS).

„Ročně byl bez vědomí zastupitelstva z KSO vyváděn milion korun. Proto jsem pátrala po hospodaření. Ježek ignoroval střet zájmů a jako ředitel své soukromé obecně prospěšné společnosti Mezinárodní pěvecké centrum a KSO uzavíral smlouvy výhodné pro jeho a další soukromé společnosti,“ uvedla Laubová. V ruce svírala stoh faktur jako důkaz. „To je vzorek materiálů z roku 1998 až 2002, které beze slov dokazují, jak to všechno chodilo. Jsou identické s těmi, které máme k dispozici z let 2006 až 2010,“ zdůraznila Laubová. Tyto doklady ale nepředložila, s tím, že je nejprve poskytne radě města a odboru vnitřního auditu.

Orchestr platil podle Laubové a Mariana Odleváka (ČSSD), vedoucího odboru kultury a lázeňství, absurdní částky. „Například soubor Hradišťan za 50 tisíc nebo šermíře za 85 tisíc či představení My Fair Lady za 96 tisíc,“ zdůraznil Odlevák.

„Aloise Ježka nepodezírám z promyšlené trestné činnosti, ale potvrdilo se mi podezření, že KSO byla černá díra na peníze,“ dodala Laubová.

Alois Ježek označil její tvrzení za absurdní blábol. „Nic z toho není pravda. Náměstkyni Laubovou budu žalovat za poškození dobrého jména Mezinárodního pěveckého centra,“ sdělil.

Podle Ježka není možné, aby faktury z roku 1998 až 2000 náměstkyně vydávala za corpus delicti. „V této době jsem byl ředitelem Kulturního centra Amethyst, které organizozovalo koncerty, festivaly a mělo pod sebou i pěveckou soutěž. V roce 1996 převzal Amethyst na žádost zastupitelstva Karlovarský symfonický orchestr. Amethyst se pak přejmenoval na KSO, a tato organizace pokračovala jak v pořádání koncertů, tak i hudebních festivalů. Proto jsem smlouvy podepisoval,“ zdůraznil Ježek.

Od KSO se pak Mezinárodní pěvecké centrum oddělilo v roce 2000. „Teprve tehdy tedy vznikla tato soukromá společnost, a já jsem se stal jejím ředitelem. Doklady tak nemohou být identické,“ odmítl Ježek nařčení, že by se dopustil čehokoliv nekalého.

(iva, jah)

19.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 39
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení